TRADYCJE SZKOLNE

• spotkania z ciekawymi ludźmi (m.in. poetką ludową Marią Gleń, misjonarzami Afryki, ludźmi lotnictwa, poetką i malarką Jadwigą Koperdą - Grześkowiak, sportowcem Grzegorzem Sposobem, Sportowcem Rafałem Kubackim, prezesem PCK Zdzisławem Kardasiewiczem, ojcem Filipem Leszkiem Buczyńskim)
  • wycieczki do miejsc pamięci (Majdanek, Muzeum Powstania Warszawskiego, Powązki, Cytadela, Pawiak)
  • wycieczki do teatru (Teatr im. Osterwy w Lublinie, Teatr Wielki w Warszawie, Teatr Polski w Warszawie, Teatr Roma, Opera Narodowa w Warszawie, Teatr Muzyczny w Lublinie)
  • lekcje muzealne (w Muzeum Narodowym, w Muzeum na Zamku w Lublinie, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Pałacu w Wilanowie w Warszawie)
  • wycieczki pod hasłem "Poznaj swoją małą ojczyznę", "Cudze chwalicie, swego nie znacie"
  • wycieczki krajoznawcze
  • Pierwszy Dzień Wiosny - konkursy na zabytki europejskie, europejskie wystroje sal lekcyjnych
  • Dzień Chłopaka, andrzejki, mikołajki, klasowe wigilie, walentynki, bale karnawałowe, dyskoteki
  • Dzień Noblistów
  • Bal Absolwentów
  • Dzień Papieski
  • warsztaty dziennikarskie, filmowe, fotograficzne
  • promocja szkoły
  • debaty szkolne
  • spotkania z seniorami z Miejskiego Centrum Usług Socjalnych
  • spotkania z uczniami ze Szkolnego Ośrodka Wychowawczego
  • Drzwi Otwarte Szkoły

AKCJE PROWADZONE CYKLICZNIE:

• "Pomóż dzieciom przetrwać zimę"
  • Poczta bożonarodzeniowa, wielkanocna, walentynkowa
  • "Wielkanocny Zajączek"
  • akcja "Góra Grosza"
  • "Największy zbieracz złota"
  • akcje przeprowadzane podczas powodzi, a także zbiórki pieniężne ratujące życie i zdrowie
  • "Pomóż zwierzętom ze schroniska w Krzesimowie"
  • zbiórka makulatury - "Komputer z papieru"
  • zbiórka zużytych kartridży
  • akcje na rzecz Domów Dziecka (m.in. w Łabuniach, Rybczewicach, dla Domu Dziecka nr 2 im. Ewy Szelburg - Zarembiny)
  • Akcja "Zeszyt"
  • Akcje Caritas
  • Akcje na rzecz Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia
  • Dzień Życzliwości - poczta
  • "Cała Polska Czyta Dzieciom - projekt Poczytaj mi, przyjacielu.
  • Akcja "Pajacyk" w pracowni Macintosh - "Głodne dziecko nie myśli o nauce"