GIMNAZJUM NR 3 IM. NOBLISTÓW POLSKICH W ¦WIDNIKU

Dzi¶ mamy: 25-04-2024

Dzi¶ s± imieniny:

LUDZIE 60-LECIA W STREFIE HISTORII - 7 lutego 2014

W dn. 7 lutego br. go¶cili¶my po raz kolejny w ¶widnickiej Strefie Historii, gdzie rozpoczęła się seria jubileuszowych spotkań z ludĽmi, którzy budowali tożsamo¶ć naszego miasta w ci±gu 60 lat jego historii. Pierwszym go¶ciem był p. Mieczysław Kruk, człowiek - legenda ¶widnickiego dziennikarstwa, kultury i sportu, pierwszy redaktor naczelny „Głosu ¦widnika”. Spotkanie, które prowadził obecny redaktor naczelny „Głosu…”, p. Jan Mazur, było dla nas niezapomnian± lekcj± historii.

KOLEJNE SPOTKANIE Z HOBBITEM - 7 lutego 2014

W dn. 6 i 7.02.2014r. młodzież naszego gimnazjum wybrała się do ¶widnickiego Kina Lot, aby obejrzeć kolejn± ekranizację niezwykłych przygód Bilbo Bagginsa i kompanii Thorina ze ¶wiata wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena. Filmu w reż. Petera Jacksona, bij±cego rekordy w polskich (i nie tylko) kinach, nie trzeba specjalnie polecać. Czekamy z niecierpliwo¶ci± na kolejn± czę¶ć trylogii.

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ALFIK HUMANISTYCZNY - 4 lutego 2014

W grudniu 2013r. uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Alfik Humanistyczny. Miło nam poinformować, iż laureatami zostali: Katarzyna Jachowicz, kl. 1D, n-l p. E. Rudnicka (I m-ce w województwie, 6 m-ce w kraju), Aleksandra Lewczyk, kl. 2D, n-l p. M. Stelmach - Kopeć (I m-ce w województwie, 9 m-ce w kraju) oraz Wiktoria Wilk, kl. 3C, n-l p. D. Jabłońska (I m-ce w województwie, 78 m-ce w kraju).

GRATULUJEMY!!!

Z WIZYTA W STREFIE HISTORII - 24 stycznia 2014

W dn. 24.01. uczniowie z klasy 2D bioracy udzial w projekcie gimnazjalnym Czy znasz swoje miasto? wybrali sie pod opieka nauczyciela, p. M. Stelmach – Kopec do Strefy Historii (Strefa Venus) na spotkanie z p. Karolem Falenta, który wyczerpujaco odpowiedzial na pytania mlodziezy i oprowadzil grupe po tym wyjatkowym miejscu, gdzie znajduja sie m.in.: kultowe motocykle WSK, pamiatki zwiazane z sukcesami FKS „Avia”, odznaczenia, umundurowanie i akcesoria lotnicze oraz ciekawe archiwalne dokumenty. W zbiorach Strefy Historii znajduja sie równiez: filmowe archiwum wspomnien o najwazniejszych wydarzeniach w dziejach miasta, audycje Radia Solidarnosc Swidnik i kolekcja pamiatkowych fotografii. Stanowia one ciekawy zapis historii Swidnika, dlatego z pewnoscia warto odwiedzac to miejsce. Polecamy!!!

KONKURS OJCZYZNY POLSZCZYZNY - 23 stycznia 2014

W biezacym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny wzieli udzial w zmaganiach prestizowego ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny, którego patronem jest znany jezykoznawca, prof. Jan Miodek. Tym razem nasi uczniowie (Aleksandra Zawadzka, 3C – opiekun p. D. Jablonska, Natalia Kulczycka, 3E – opiekun p. E. Kulczynska oraz Karolina Makarewicz i Michal Ciozda – oboje z 2D, opiekun p. M. Stelmach - Kopec) awansowali do etapu rejonowego, natomiast Karolina otrzymala wyróznienie w Malym Finale tego konkursu. GRATULUJEMY!!!

WIZYTA W MCUS - 17 stycznia 2014

17 stycznia uczniowie naszego gimnazjum pod opieka Pani Katarzyny Pryputniewicz przedstawili jaselka w MCUS w Swidniku. Przedstawienie nawiazywalo nie tylko do najwazniejszych wydarzen z zycia Jezusa ale takze bylo przeplatane wspólczesnymi scenkami z zycia szkoly. Wystep urozmaicaly spiewy naszych uczennic przy akompaniamencie uzdolnionych uczniów. Przedstawienie bardzo sie wszystkim podobalo, wielokrotnie bylo nagradzane brawami.
Antonie de Saint Exupery mówil, ze naprawde istnieje tylko jedna radosc - obcowania z ludzmi. I taka radosc po wystepie nam pozostala...

kp

VI OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ KULTURY I MEDIÓW - 16 stycznia 2014

W dn. 16 stycznia 2014r. uczniowie naszego gimnazjum (sekcja dziennikarska) pod opiek± p. M. Stelmach – Kopeć uczestniczyli w kolejnych warsztatach medialnych dla gimnazjalistów w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w ¦widniku. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy były słowa Ryszarda Kapu¶cińskiego: „Odej¶cie od prawdy nie jest fałszem wprost, jest przyjęciem fałszu za prawdę”. Go¶ćmi, którzy u¶wietnili imprezę poprzez przygotowanie prelekcji, wykładów, warsztatów, byli p. Andrzej Krajewski z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, prof. Karol Klauza oraz dr Kamil Mazurek. Młodzież z Koła Dziennikarskiego z I LO im. W. Broniewskiego pod kierunkiem p. D. Ja¶kowskiej przygotowała dla swoich młodszych kolegów dwa ciekawe warsztaty wzbogacone prezentacjami multimedialnymi, filmikami - z manipulacji w reklamie oraz z języka nienawi¶ci w mediach.

Archiwum newsów - rok szkolny 2013/2014