19. grudnia odbyła się XII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Recytujemy utwory Noblistów Polskich". Uczestnicy deklamowali wiersze i fragmenty, które wyszły spod pióra naszych najlepszych twórców literatury. Więcej o wynikach konkursu przeczytacie tutaj

Wszyscy czekają na rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu o Nagrodzie Nobla i Noblistach Polskich. Odpowiedź na pytanie kto przeszedł do etapu powiatowego znajdziecie tutaj

Konkurs "Pomysł na komiks" już rozstrzygnięty! Więcej o wynikach konkursu przeczytacie tutaj

Zbliża się szkolny etap konkursu o Nagrodzie Nobla i Noblistach Polskich.
Przypominamy o wyznaczenie  trzech osób z klasy, które w tym dniu będą indywidualnie pisały test. Uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą o Alfredzie Noblu, o zasadach przyznawania nagrody, o medalach, o noblistach polskich - ich twórczość, życiorysy.
Prosimy o zgłoszenie (kto nie wysłał jeszcze!) do nas wyznaczonych uczniów do 12 grudnia,  musimy bowiem zarezerwować salę, w której wszyscy się zmieszczą. Konkurs odbędzie się 16 grudnia (poniedziałek) o godzinie 10:45

W dniach 30.11.2013 r.(sobota) w godz. 15:00 - 19:00 i 01.12.2013 (niedziela) w godz. 14:00 - 19:00 w Miejskim Ośrodku Kultury Świdniku odbędbył się II ARTYSTYCZNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. Prace naszych uczniów wykonane pod czujnym okiem pań: I.Koczkodaj, U.Cygan, B.Zabiegły i E.Kulczyńskiej można było nabyć w MOK. Więcej o kiermaszu tutaj

31 października w czytelni odbyła się kolejna edycja konkursu dla klas pierwszych "Przysłowie prawdę Ci powie". W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy. Uczniowie zmierzyli się z 5 zadaniami, które gruntownie sprawdziły znajomość przysłów polskich. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu tutaj.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Pomysł na komiks"

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazju
2. Czas trwania konkursu: od 18.10.do 15.11. 2013 r.
3. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie krótkiego komiksu o dowolnej tematyce, którego bohaterowie posługują się współczesnym językiem młodzieżowym.
4. Teksty komiksu w tzw. dymkach, powinny być napisane w języku polskim, w sposób wyraźny i czytelny.
5. Technika wykonania pracy konkursowej jest dowolna.
6. Praca powinna  mieć od 1 do 4 stron. Komiks należy wykonać jednostronnie na arkuszu A4 (kartka wielkości bloku rysunkowego).
7. Praca konkursowa musi stanowić oryginalną twórczość osoby biorącej udział w konkursie, wcześniej niepublikowaną. Nie dopuszcza się prac zespołowych.
8. Prace będą oceniane pod względem zgodności z założeniami konkursu (język młodzieży) i atrakcyjności wizualnej. Prace, które nie będą spełniaćwarunków regulaminu, a także prace kontrowersyjne: parodie, karykatury,nieprzyzwoite żarty, itp. będą zdyskwalifikowane.
9.   Każdy uczestnik konkursu może dostarczyć tylko jedną pracę.
10.   Prace należy dostarczyć do Biblioteki do dnia 15.11.2013 r.
11.  Ogłoszenie wyników nastąpi 22 11.2013 r.
12.  Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na bibliotecznej stronie www

To już drugi rok kiedy nasza biblioteka dołączyła do kampanii "Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu" prowadzoną przez Fundację Dzieci Niczyje, Fundację Orange, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Microsoft. Ta akcja włącza biblioteki z całej Polski w działania edukacyjne na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci. Drodzy uczniowie macie możliwość skorzystać z oferowanych na platformie e-learning do ukończenia kursu skierowanego dla uczniów klas I-III Gimnazjum i szkół PG "W sieci". Na kurs Składają się z 2 moduły, w których młodzież zapoznaje się z historią Internetu oraz dwoma powszechnie występującymi zagrożeniami: niebezpiecznymi kontaktami z osobami poznanymi w sieci oraz cyberprzemocą. Uczestnicy kursu dowiedzą jak radzić sobie w niektórych trudnych sytuacjach, związanych z korzystaniem z sieci. Wszyscy biorący udział w kursie po jego ukończeniu otrzymają dyplomy ukończenia kursu e-learningowego.
Wszystkich chętnych, którzy jeszcze nie ukończyli kursu zapraszamy do włączenia się w kampanię!!!

Aktualności z roku 2012/2013

Aktualności z roku 2011/2012