1 czerwca w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 5 odbyło się spotkanie z uczniami klasy 2a z okazji XI Polskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Spotkanie poprowadziły panie: Urszula Cygan z Gimnazjum nr 3 i Justyna Kuśmierczyk z SP5. Więcej informacji możesz przeczytać tutaj

O tym, że dzieci lubią zwierzaki mogliśmy się przekonać 25. maja br., kiedy to rozstrzygnęliśmy VI już edycję Powiatowego Konkursu „Oto zwierz!” dla klas 6 szkół podstawowych. Jak co roku konkurs cieszył się dużą popularnością. Wzięło w nim udział aż 32 uczestników. Wyniki konkursu!

Na początku maja, jak co roku, w ramach projektu Comenius przyjechała do naszego gimnazjum młodzież z kilku krajów Europy i USA. Podczas Międzynarodowej Wymiany Młodzieży panie Urszula Cygan i Izabela Koczkodaj prowadziły warsztaty tworzenia  biżuterii dla dwóch grup plastycznych. Więcej informacji możesz przeczytać tutaj, a krótki film z warsztatów obejrzeć tu.

04.04.2012r. promowaliśmy bibliotekę podczas dnia otwartego gimnazjum. Zdjęcia z promocji biblioteki i relację można znaleźć tutaj

Uczniowie uczestniczący w zajęciach koła Origami i Warsztatach Tworzenia Biżuterii działających przy bibliotece szkolnej Gimnazjum nr 3 w Świdniku przekazali swoje prace na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. O godz. 10:45 w bibliotece szkolnej 29 marca znaleźli się zarówno uczniowie działający w obu kołach bibliotecznych jak i pani Magdalena Stelmach-Kopeć (koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu) ze swoimi wolontariuszami, której przekazaliśmy wykonane przez nas prace. Pani Magda wraz z wolontariuszami będzie sprzedawała przekazane prace w najbliższy weekend w Galerii Olimp w Lublinie, a dochód zostanie przekazany na rzecz hospicjum. Już od kilku tygodni przygotowywaliśmy się na zajęciach, by zgromadzić jak najwięcej ciekawych materiałów. Osoby najbardziej zaangażowane to: Kasia Sadowska, Joanna Nurzyńska, Karina Brzozowska, Klaudia Brzozowska, Berenika Chomicka - Koło Origami oraz Julia Przybyłowska, Klaudia Wójcik, Patrycja Słomka, Ola Zawadzka, Kasia Gutek - Warsztaty Tworzenia Biżuterii. Cieszymy się, że możemy pomagać!

„W świecie wampirów”

Miłośników sagi „Zmierzch” zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie ze znajomości sagi S.Meyer oraz adaptacji filmowej.
Konkurs odbędzie się 23 marca o godz. 945 w czytelni. Zapisy przyjmujemy w bibliotece szkolnej do 20 marca i tam też udzielamy bliższych informacji.

KONKURS "W ŚWIECIE WAMPIRÓW" JUŻ ROZSTRZYGNIĘTY!!!! Wyniki znajdziesz tutaj

24 stycznia do szranków w III Powiatowym Konkursie Wiedzy stanęły drużyny z dwóch gimnazjów: nr 3 i nr 1. Uczestnicy zmierzyli się w siedmiu konkurencjach, a więcej informacji przeczytacie tutaj

UWAGA!!!  UWAGA !!!

OGŁASZAMY KONKURS FOTOGRAFICZNY

PRZYŁAPANI  NA  CZYTANIU"

Wystarczy obserwować i uchwycić obiektywem osobę lub osoby czytające książki, czasopisma w nietypowych miejscach i sytuacjach.

Zapraszamy i życzymy udanych ujęć!

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu max 3 zdjęcia.
Zdjęcia należy dostarczyć na płycie CD do biblioteki szkolnej lub przesłać e-mailem na adres:
biblioteka_g3swidnik@o2.pl

do 10 lutego

Najciekawsze zdjęcia zostaną pokazane na wystawie oraz na stronie internetowej biblioteki. Ich autorzy otrzymają nagrody!

KONKURS FOTOGRAFICZNY JUŻ ROZSTRZYGNIĘTY!!!! Wyniki znajdziesz tutaj

Dnia 13 grudnia do biblioteki szkolnej zapukali uczniowie i nauczyciele z gimnazjów w Kalinówce, Piaskach i Trawnikach oraz Świdniku. Tu odbyła się X Edycja Konkursu Powiatowego "Recytujemy Utwory Noblistów Polskich". Uczniowie recytowali po dwa utwory Noblistów, w tym jako pierwszy - utwór Czesława Miłosza, ponieważ rok 2011 jest poświęcony temu poecie (w roku 2011 minęła 100. rocznica urodzin Miłosza!). Nie było łatwo wyłonić laureatów, gdyż poziom był naprawdę wysoki. Więcej informacji tutaj

Na konferencji, która odbyła się 12.12.2011r i podsumowała akcję "Lublin w sieci życzliwości" Fundacji Działań Edukacyjnych KReAdukacja nasze gimnazjum otrzymało tytuł Ambasadora Życzliwości 2011. Co działo się w naszej szkole w ramach akcji promującej Dzień Życzliwości na konferencji prezentowali i omawiali: Martyna Kuchta (3d), Angelika Małyska (2c) i Andrzej Daniel (3a). Animatorami akcji były panie: Agnieszka Rakuzy-Wójcik opiekun Samorządu oraz panie bibliotekarki.

Dziękujemy za pomoc Klaudii i Julii z 2c, dzięki ich pomocy w naszej bibliotece pojawiła się kolorowo ubrana choinka.

9 grudnia odbył się szkolny etap  "Konkursu Wiedzy o Nagrodzie Nobla i Noblistach Polskich". Wyniki i listę osób reprezentujących naszą szkołę w etapie powiatowym znajdziecie tu

14 listopada odbył się konkurs sprawdzający wiedzę gimnazjalistów ze znajomości zasad savoir vivre'u "Obycie Umila Życie". Laureatów konkursu można znaleźć tu

08 listopada bibliotekę gimnazjum odwiedziły uczennice klasy 3c Szkoły Podstawowej z panią Danutą Jastrzębską, w ramach prowadzonych przez nią zajęć  "Biblioteka naszym miejscem pracy i rozrywki". Zajęcia te mają na celu rozwinięcie zainteresowań bibliotecznych, poznanie zasad funkcjonowania biblioteki oraz świadome korzystanie z biblioteki i książki. Dziewczynki chętnie biorą udział w akcjach organizowanych przez bibliotekę SP, tak jak tego dnia kiedy to Pani Danusia (i my) oprowadziłyśmy je po bibliotece gimnazjum, pokazałyśmy nasz księgozbiór i prace wykonane przez koło origami. A przede wszystkim odpowiadałyśmy na szereg pytań, które zadały nam "biblioteczne pomocnice" ze Szkoły Podstawowej. Odwiedziny zakończyło wspólne zdjęcie, do którego uczestniczki zajęć bibliotecznych chętnie pozowały.