BIBLIOTEKA GIMNAZJUM NR 3 W ŚWIDNIKU                   

 
Strona główna
 stdarek
Mapa strony
 stdarek
Godziny otwarcia
 
Aktualności
 
O bibliotece
 
Czytelnicy polecają
 
Czytelnictwo
 
Wydarzenia
 
KAB
 
Kronika biblioteki
 
Galeria
 
Edukacja
 
Ciekawe linki
 
Pasje
 
Kontakt
 
Strona szkoły

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przydatne prezentacje multimedialne:

 

Podczas  pisania referatu, wypracowania czy tworzenia prezentacji multimedialnej korzystasz z różnych źródeł. Pamiętaj, aby zamieścić dane o nich na końcu pracy – tworząc bibliografię.

W tej prezentacji znajdziesz przykłady opisów bibliograficznych różnych dokumentów oraz ogólne zasady tworzenia bibliografii załącznikowej

Abyś mógł łatwiej dotrzeć do informacji, której potrzebujesz, biblioteka prowadzi rozbudowany warsztat informacyjny. Należą do niego: księgozbiór podręczny, katalogi i kartoteki. Tu możesz zapoznać się bliżej z…

Poznałeś już warsztat informacyjny, a ta prezentacja pokazuje ci jakie wydawnictwa informacyjne gromadzone są w bibliotece szkolnej i jak się nimi posługiwać.

Z tej prezentacji dowiesz się co zaliczamy do wydawnictw zwartych, a co do ciągłych. Zapoznasz się z zewnętrzną i wewnętrzną budową książki, poznasz zalety wydawnictw zwartych. Prezentacja ta przybliży ci podział czasopism, ich funkcje oraz elementy.

Teraz przybliżymy ci rodzaje dokumentów. Dowiesz się jakie dokumenty wyróżnia się w zależności od pochodzenia i sposobu sporządzenia oraz zapoznasz się z ich podziałem.

W tej prezentacji omówiona została struktura książki. Poznasz dzięki niej różnice między książką beletrystyczną a popularnonaukową oraz zapoznasz się z układem treści książki.

Prezentacja ta pokaże ci jak ewaluowało pismo. Znajdziesz tu informacje w jaki sposób rozwinęło się pismo właściwe oraz wiadomości o rodzajach pisma.

Teraz dowiesz się co to jest ekslibris, zapoznasz się z jego elementami i krótką historią oraz technikami graficznymi ekslibrysów. Zaprezentujemy ci przykłady ekslibrysów współczesnych i jako ciekawostkę ekslibrysów komputerowych. Znajdziesz tu również słowniczek pojęć graficznych.

Jak wiesz, notowanie jest przelewaniem na papier naszych myśli, wniosków i skojarzeń. Przedstawimy ci dwie formy sporządzania notatek: linearną i graficzną. Odpowiemy sobie na pytanie: dlaczego warto notować? jak notować? jak gromadzić notatki? Znajdziesz tu omówione typy notatek linearnych wraz z przykładami (m.in. streszczenia, wyciągi, plan, konspekt) i typy notatek graficznych wraz z przykładami: mapę myśli, technikę rozgałęzień i technikę dendrytów.

Teraz poznasz definicję komunikacji i zapoznasz się z fazami procesu komunikowania. Przybliżymy ci komunikację niewerbalną, jej formy, zadania i cechy.  Przeanalizujemy cechy postawy zamkniętej i otwartej, zapoznamy się z mową ciała  i interpretacją gestów wykonywanych przez uczniów oraz ich interpretacją oraz mimiką i wyrazem twarzy.

Ta prezentacja przybliży ci kodeks średniowieczny. Zapoznasz się tu również z takimi pojęciami jak: inicjał, floratura, bordiura, miniatura.

Limeryk jest gatunkiem, którego uprawianie wymaga specjalnych warunków, a ta prezentacja podpowie ci jak się do tego zabrać.

W tej prezentacji znajdziecie odpowiedź na pytanie czym jest biblioterapia, zapoznacie się z jej rodzajami, podziałem, celami i zadaniami oraz funkcjami. Pojawi się tu również termin bajkoterapia.

 

   
           
Link   
Szablony stron