BIBLIOTEKA GIMNAZJUM NR 3 W ŚWIDNIKU                   

 
Strona główna
 stdarek
Mapa strony
 stdarek
Godziny otwarcia
 
Aktualności
 
O bibliotece
 
Czytelnicy polecają
 
Czytelnictwo
 
Wydarzenia
 
KAB
 
Kronika biblioteki
 
Galeria
 
Edukacja
 
Ciekawe linki
 
Pasje
 
Kontakt
 
Strona szkoły
 

Już po raz ósmy gościliśmy uczniów klas szóstych z powiatu świdnickiego na cyklicznym konkursie „OTO ZWIERZ". Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 30 uczestników z całego powiatu. Więcej o konkursie przeczytacie tutaj.

 

 

3 czerwca zorganizowałyśmy dla gości z Holandii (wymiana młodzieży) i przyjmujących ich naszych gimnazjalistów warsztaty żonglowania. Uczestnicy warsztatów sami wykonali piłeczki do żonglowania i próbowali swoich sił w żonglerce. Niezastąpioną rolę asystenta przypadła Agacie Kowalskiej z 3f. Dziękujemy!

 

 

W ramach programu poznawania ciekawych ludzi  uczniowie klasy 1d, 2g i 3g mieli niebywałą okazję uczestniczyć w spotkaniu z mistrzem sztuk walki, panem Wojciechem Klimkiewiczem, który jest aktualnym mistrzem świata w brazylijskim ju-jitsu. Więcej o spotkaniu przeczytacie tutaj.

 

 

Przez miesiąc marzec i kwiecień w naszej bibliotece można podziwiać wystawę Wiktorii Szulewskiej z Klasy 1e. Kto jeszcze nie widział zapraszamy w nasze progi, a część prac zatrzymałyśmy w kadrze i umieściłyśmy tutaj.

 

 

Dnia 27. marca o godz. 9:50 w czytelni odbył się konkurs czytelniczo - filmowy ze znajomości książki Suzanne Collins "Igrzyska śmierci" (T.1). Obowiązywała znajomość książki, filmu i aktorów. Więcej o wynikach konkursu przeczytacie tutaj

 

 

Zakupiłyśmy serię książek autorstwa Krzysztofa Petka. Z tej okazji chcemy przybliżyć sylwetkę autora i zachęcić Was do sięgania po jego książki.
Krzysztof Petek to autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Urodził się w 1970 roku w Wadowicach. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został w drugiej klasie liceum. Studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską ukończył w 1994 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracował w studiu radiowym Egida, dla Telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci. Współpraca z Wydawnictwem Siedmioróg przyniosła efekt w postaci serii PORACHUNKI Z PRZYGODĄ. Dla Ossolineum napisał Diamentowy pościg, serie OPERACJA HYDRA oraz GRA wydała Agencja WORD-PRESS. Wydawnictwo Dookoła Świata wypuściło przygodowo-podróżniczą książkę "Zaklęcie dla Golema. Praga", a Zysk i S-ka rozpoczęło wydawanie przygodowych powieści dla czytelnika dorosłego od pozycji "Całe złoto El Dorado". Krzysztof Petek asystuje Jackowi Pałkiewiczowi, odkrywcy źródeł Amazonki, w wyprawach po Amazonii i Syberii, organizuje samodzielnie wyprawy trekkingowe oraz off-roadowe. Od roku 2001 jest członkiem Związku Literatów Polskich.Autor podróżuje zapraszany na spotkania autorskie, promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także koncerty i akcje. Czynnie pracuje jako dziennikarz, nie pozostaje jednak związany z żadną redakcją. 

 

 

Wszystkich naszych czytelników i czytelniczki zapraszamy do zapoznawania się z nowościami książkowymi!
 

 

20. lutego odbył się "V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Nagrodzie Nobla i Noblistach Polskich". Rywalizowały ze sobą drużyny z Trawnik, Mełgwi i Świdnika, a kto zwyciężył przeczytacie tutaj

 

 

19. grudnia odbyła się XII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Recytujemy utwory Noblistów Polskich". Uczestnicy deklamowali wiersze i fragmenty, które wyszły spod pióra naszych najlepszych twórców literatury. Więcej o wynikach konkursu przeczytacie tutaj

 

 

Wszyscy czekają na rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu o Nagrodzie Nobla i Noblistach Polskich. Odpowiedź na pytanie kto przeszedł do etapu powiatowego znajdziecie tutaj

 

 

Konkurs "Pomysł na komiks" już rozstrzygnięty! Więcej o wynikach konkursu przeczytacie tutaj

 

Zbliża się szkolny etap konkursu o Nagrodzie Nobla i Noblistach Polskich.  
Przypominamy o wyznaczenie  trzech osób z klasy, które w tym dniu będą indywidualnie pisały test. Uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą o Alfredzie Noblu, o zasadach przyznawania nagrody, o medalach, o noblistach polskich - ich twórczość, życiorysy.
Prosimy o zgłoszenie (kto nie wysłał jeszcze!) do nas wyznaczonych uczniów do 12 grudnia,  musimy bowiem zarezerwować salę, w której wszyscy się zmieszczą. Konkurs odbędzie się 16 grudnia (poniedziałek) o godzinie 10:45

 

W dniach 30.11.2013 r.(sobota) w godz. 15:00 - 19:00 i 01.12.2013 (niedziela) w godz. 14:00 - 19:00 w Miejskim Ośrodku Kultury Świdniku odbędbył się II ARTYSTYCZNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. Prace naszych uczniów wykonane pod czujnym okiem pań: I.Koczkodaj, U.Cygan, B.Zabiegły i E.Kulczyńskiej można było nabyć w MOK. Więcej o kiermaszu tutaj

31 października w czytelni odbyła się kolejna edycja konkursu dla klas pierwszych "Przysłowie prawdę Ci powie". W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy. Uczniowie zmierzyli się z 5 zadaniami, które gruntownie sprawdziły znajomość przysłów polskich. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu tutaj.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Pomysł na komiks"

REGULAMIN

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazju
2. Czas trwania konkursu: od 18.10.do 15.11. 2013 r.
3. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie krótkiego komiksu o dowolnej tematyce, którego bohaterowie posługują się współczesnym językiem młodzieżowym.
4. Teksty komiksu w tzw. dymkach, powinny być napisane w języku polskim, w sposób wyraźny i czytelny.
5. Technika wykonania pracy konkursowej jest dowolna.
6. Praca powinna  mieć od 1 do 4 stron. Komiks należy wykonać jednostronnie na arkuszu A4 (kartka wielkości bloku rysunkowego).
7. Praca konkursowa musi stanowić oryginalną twórczość osoby biorącej udział w konkursie, wcześniej niepublikowaną. Nie dopuszcza się prac zespołowych.
8. Prace będą oceniane pod względem zgodności z założeniami konkursu (język młodzieży) i atrakcyjności wizualnej. Prace, które nie będą spełniaćwarunków regulaminu, a także prace kontrowersyjne: parodie, karykatury,nieprzyzwoite żarty, itp. będą zdyskwalifikowane.
9.   Każdy uczestnik konkursu może dostarczyć tylko jedną pracę.
10.   Prace należy dostarczyć do Biblioteki do dnia 15.11.2013 r.
11.  Ogłoszenie wyników nastąpi 22 11.2013 r.
12.  Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na bibliotecznej stronie www

 

To już drugi rok kiedy nasza biblioteka dołączyła do kampanii "Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu" prowadzoną przez Fundację Dzieci Niczyje, Fundację Orange, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Microsoft. Ta akcja włącza biblioteki z całej Polski w działania edukacyjne na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci. Drodzy uczniowie macie możliwość skorzystać z oferowanych na platformie e-learning do ukończenia kursu skierowanego dla uczniów klas I-III Gimnazjum i szkół PG "W sieci". Na kurs Składają się z 2 moduły, w których młodzież zapoznaje się z historią Internetu oraz dwoma powszechnie występującymi zagrożeniami: niebezpiecznymi kontaktami z osobami poznanymi w sieci oraz cyberprzemocą. Uczestnicy kursu dowiedzą jak radzić sobie w niektórych trudnych sytuacjach, związanych z korzystaniem z sieci. Wszyscy biorący udział w kursie po jego ukończeniu otrzymają dyplomy ukończenia kursu e-learningowego.
Wszystkich chętnych, którzy jeszcze nie ukończyli kursu zapraszamy do włączenia się w kampanię!!!

              

Aktualności z roku 2012/2013

Aktualności z roku 2011/2012

 

 

   
           
Link   
Szablony stron