Koło plastyczne „W ŚWIECIE ORIGAMI”

„Orgiami to czarodziejski świat, w którym każdy odkryje dla siebie radość tworzenia”

Zubal Ayture-Scheel

Koło plastyczne „W ŚWIECIE ORIGAMI” prowadzone jest przez nauczyciela bibliotekarza Izabelę Koczkodaj i działa już drugi rok. W roku szkolnym 2011/2012 spotkania koła odbywają się w każdą środę w godzinach 15 - 17 w bibliotece  Gimnazjum nr 3. Zajęcia skierowane są do wszystkich uczniów, a tematyka uzależniona jest od ich potrzeb i zainteresowań. Uczniowie mają możliwość tworzenia kompozycji odtwórczych, jak i dzieł własnych. Origami jest formą zajęć plastyczno-technicznych, podczas których najważniejsza jest dokładność i precyzja.

W bieżącym roku szkolnym członkami Koła są : Nurzyńska Joasia z kl. 2e, Wanicka Magda z kl. 2d, Wójcik Klaudia klasa z 2c, Kowalska Agata, Jędrasik Jakub z kl.1f, Motyk Iga, Stachura Dominika, Magier Ula z kl.1b. W pierwszym semestrze na zajęciach szczególnym zaangażowaniem wyróżniły się Asia i Agata.

W roku szkolnym 2010/2011 członkami Koła byli: Brzozowska Karina, Brzozowska Klaudia , Sadowska Kasia z kl.2c, Komsta Konrad kl.2e, Dziachan Paulina, Nurzyńska Joasia, Śniegocka Paulina z kl.1e , Wanicka Magda z kl.1d, Wójcik Klaudia z kl.1c

Członkowie koła mogli zaprezentować swoje dzieła na wystawie Świat Orgiami, która odbyła się 30.11- 7.12. 2010 roku w bibliotece.