"Czytelnicy Na Platformie" projekt edukacyjny w ramach programu "Szkoła z Klasą 2.0"
- kwiecień/maj 2015r.

Projekt „CZYTELNICY NA PLATFORMIE” był realizowany przez Kasię Golon, Karolinę Bondos, Zuzannę Kozłowską, Wiktorię Szulewską i Agnieszkę Grądecką. Naszym opiekunem była pani Iza Koczkodaj

Celem projektu było opracowanie i zamieszczenie na platformie edukacyjnej testu ze znajomości książek, a następnie przeprowadzenie konkursu wśród uczniów gimnazjum. W skład Zespołu realizującego projekt weszły dziewczęta, których pasją jest czytanie, a ich zapał czytelniczy został wykorzystany do stworzenia cyklu konkursów na platformie edukacyjnej szkoły.

Dziewczęta opracowały pytania do następujących książek:( opracowałyśmy pytania do następujących książek)

·Ewa Nowak – Bransoletka – Karolina Bondos 3e
·John Green – Gwiazd naszych wina – Katarzyna Golon 2e
·John Marsden – seria Jutro   – Zuzanna Kozłowska 2g
·Michael Grant – seria Gone  – Katarzyna Golon2e
·Veronica Roth – seria Niezgodna  – Katarzyna  Golon 2e

Do  realizacji projektu wybrana została książka Johna Greena – „Gwiazd naszych wina”, gdyż cieszy się ona obecnie dużą popularnością wśród czytelników. Pozostałe opracowane przez grupę książki posłużą do zorganizowania konkursów czytelniczych w przyszłym roku szkolnym.  Jako, że uczniowie mają dostęp do platformy tylko jako STUDENCI i nie mają możliwości umieszczania zadań, opiekun grupy p. Iza zamieściła pytania konkursowe na platformie. Konkurs był udostępniony  na platformie edukacyjnej przez 6 dni (od 6 do 11 maja)
Wzięło w nim udział 17 uczestników. Uczniowie chcący wziąć udział w konkursie zgłaszali swój akces w bibliotece dużo wcześniej, gdyż istniała konieczność założenia im kont na platformie.
Miłośnicy Johna Greena musieli rozwiązać test wielokrotnego wyboru na platformie edukacyjnej. Składał  się on  z 24 pytań, gdzie  każde z nich miało 4 odpowiedzi, z których należało wybrać jedną lub dwie prawidłowe. Test konkursowy należało rozwiązać w ciągu 10 minut.  Po rozwiązaniu i zapisaniu testu uczestnicy nie mogli  już go poprawić. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością powieści „Gwiazd naszych wina”.

Największą wiedzą na temat powieści wykazały się :

1.      Izabela Ryczek klasa 2 E

2.     Dominika Niedźwiedź klasa 2 C

3.      Wiktoria Baltyn  klasa 3 B

Druga grupa zajęła się stroną plastyczną projektu :

·        Wiktoria Szulewska z klasy 2e wykonała ilustracje do książki,

·        Agnieszka Grądecka z klasy 3e z panią Izą zaprojektowały i wydrukowały dyplomy dla zwycięzców, które pragniemy im teraz wręczyć. Zapraszamy Izę, Dominikę i Wiktorię

Link do planowania projektu.

Link do realizacji projektu.

Link do prezentacji projektu na Szkolnym Festiwalu.