"Kroniki Przyjaźni"
w ogólnopolskim turnieju literackim "Misja książka"

Natalia Gosik, Sylwia Kaliszuk, Zuzanna Lisiak, Piotr Maksymiuk, Ewelina Olech, Anna Olszewska i Natalia Szutko, uczniowie naszego gimnazjum zostali....pisarzami. W ramach ogólnopolskiego projektu "Misja - książka!" napisali zbiór opowiadań, których tematem przewodnim jest przyjaźń. Zachęcamy do przeczytania książki młodych autorów. Ilustracje do tekstów stworzyły Natalia Gosik, Zuzanna Lisiak, Magdalena Piątkowska i Emilia Gumieniak. Trwała zacięta rywalizacja drużyn z całej Polski, a do finału dostało się tylko 50 drużyn z całej Polski w tym nasi uczniowie, którzy uzyskali aż 1162 głosy na swoje opowiadanie.

Opowiadanie można przeczytać pod linkiem: https://ridero.eu/pl/books/kroniki_przyjazni/

Podziękowania

Za wsparcie i serce włożone w projekt pani redaktor „Głosu Świdnika” Agnieszce Wójcik, dziękujemy za pomysły, promocję i zaangażowanie. Bardzo dziękujemy zaprzyjaźnionej Filii nr 27 MBP w Lublinie za włączenie się w poparcie dla naszego projektu. Szczególne podziękowania składamy na ręce pani Dorocie kierownikowi Filii 27 :) Wspiera nas również Dzielnicowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Czechów” w Lublinie za co serdecznie dziękujemy! Dziękuję naszemu dyrektorowi panu Tomaszowi Szydło za rozesłanie informacji o książce oraz panu Stanisławowi Kubińcowi prezesowi świdnickiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Chylimy czoła przed naszym Samorządem Szkolnym — z panią Agnieszką Rakuzy-Wójcik na czele! — i dziękujemy za przeprowadzenie akcji „Głos za cukierek” — to wtedy przybyło nam w jeden dzień ponad 100 głosów (wpłynęła też osobowość przeprowadzających akcję panów ;)) i poczuliśmy, że naprawdę może się udać. Ostatnie dwa dni konkursu to było prawdziwe szaleństwo, jako opiekun konkursu akurat znajdowałam się poza miastem więc nie mogłam śledzić bezpośrednio tego co się działo. Ale to, że przyjaźń istnieje pokazała mi postawa moich przyjaciół, którzy poruszyli niebo i ziemię oraz wszystkich swoich przyjaciół i najdalszych znajomych, żeby zdobyć głosy. Serdecznie dziękuję Izie Koczkodaj, której zaangażowanie w akcje i nadzorowanie „dramatycznych” dwóch dni wywołało prawdziwe „pospolite ruszenie”. Podziękowania słusznie należą się pani Bożenie Milanowskiej, pani Monice Śniegockiej, pani Elżbiecie Kulczyńskiej polonistce, pani Katarzynie Pryputniewicz, pani Elżbiecie Kulczyńskiej plastyczce, pani Bożenie Zabiegły, panu Zenonowi Zielińskiemu, pani Małgorzacie Jańczuk, naszym absolwentom (w szczególności Wiktorii Baltyn!!!), rodzicom uczniów, niezawodnym uczniom i nauczycielom naszego Gimnazjum oraz naszej Szkoły Podstawowej i Wam wszystkim, którzy nas wsparliście i oddaliście głos na "Kroniki przyjaźni"!
Dziękuję również pani Magdalenie Stelmach-Kopeć i pani Małgorzacie Latoch-Zielińskiej za cierpliwość przy sprawdzaniu opowiadań młodych literatów:)