XI Polski Tydzień Czytania Dzieciom
pod hasłem "Czytanie łączy pokolenia"
 - 01.06.2012r

1 czerwca w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 5 odbyło się spotkanie z uczniami klasy 2a z okazji XI Polskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Spotkanie poprowadziły panie: Urszula Cygan z Gimnazjum nr 3 i Justyna Kuśmierczyk z SP5. Pani Ula przeczytała dzieciom opowiadanie G.Niedzielskiej, G.Kasdepke "Słodki rok Kuby i Buby" pt. Słodkości. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały krótkiej opowieści, odpowiadały na pytania związane z książką i wymieniały swoje ulubione potrawy. Następnie drugoklasiści wzięli udział w pogadance o pochodzeniu Dnia Dziecka i zapoznali się z tradycjami obchodzenia tego dnia w innych krajach tj. Francja, Japonia, Turcja. Pani Ula przygotowała specjalne wróżby na Dzień Dziecka, które dzieci losowały. Pani Justyna przygotowała konkurs i krzyżówkę. Na koniec wysłuchaliśmy piosenki "Wszystkie dzieci nasze są" śpiewanej przez Majkę Jeżowską, a drugoklasiści dostali od pani Justyny zakładki do książek, a od pani Uli kolorowe piszczałki. To był naprawdę udany Dzień Dziecka w klasie 2a!