Breadcrumbs


Obiekty sportowe


 

V –jubileuszowy Mundial Piłkarski o puchar świdnickiego lipca przeszedł do historii. Impreza na swoje pięciolecie była wyjątkowa. Po pierwsze w dwóch kategoriach wiekowych (gimnazjum i szkoła podstawowa) startowała rekordowa ilość drużyn - dwadzieścia, po drugie Mundial miał zasięg międzynarodowy, a to za sprawą udziału w rozgrywkach drużyny z Białorusi, która przebywa w ZS nr 2 na koloniach. Reasumując na orliku przy ZS nr 2 można było oglądać zmagania 200 młodych piłkarzy, których drużyny miały przypisane nazwy krajów z całego świata. Mundial, który upamiętnił 34 rocznicę wydarzeń świdnickiego lipca oficjalnie otworzyli jego patroni Tomasz Szydło zastępca Burmistrza Świdnika Waldemara Jacksona, Marian Król przewodniczący zarządu regionu środkowowschodniego NSZZ „Solidarność” uczestnik wydarzeń z przed 34 lat oraz Tomasz Kasperski z KM NSZZ” Solidarność PZL Świdnik. Rozgrywki przebiegały sprawnie bez żadnych problemów. Na organizacją, jak co roku czuwał koordynator imprezy Grzegorz Martyniuk, nauczyciel wychowania fizycznego w ZS nr 2. Były piękne gole, wspaniałe akcje, radość wygranych i niezadowolenie przegranych.
Wśród drużyn ze szkoły podstawowej rywalizacja była bardzo zacięta. 11 Ekip prezentowało ciekawy poziom piłkarski.W rezultacie do fazy finałowej awansowały Francja, Ghana i Kostaryka.Do rozstrzygnięcia pojedynku o pierwszą lokatę potrzebne były aż dodatkowe rzuty karne, w których Ghana pokonała Francję. Na trzecim miejscu uplasowała się Kostaryka.Goście z Białorusi zajęli szóste miejsce.

Skład Ghany (Viktoria Świdnik): Dawid Skoczylas, Cezary Krysa, Jan Szydło, Marcel Wójtowicz, Damian Maluga , Jakub Jankowski, Jarosław Lis, Maksymilian Wójtowicz, Dominik Domin opiekun: Kazimierz Krysa

W kategorii starszej wystartowało 9 drużyn. Gimnazjaliści grali z nie mniejszym zaangażowaniem niż ich młodsi koledzy. Rywalizacje w tej kategorii wygrała Holandia przed Hiszpanią i Chorwacją.

Skład Holandii: Dominik Szponar, Piotr Korneszczuk, Marek Krawczyk, Maciej Zieliński, Marcin Niećko, Janek Cegiełka, Bartosz Kołtun, Dawid Dudek.

Podczas zakończenia imprezy okazale puchary, dyplomy, medale i nagrody wręczali zawodnikom Tomasz Szydło i Dorota Lorenc dyrektor ZS nr 2. Organizatorzy uhonorowali pamiątkowymi koszulkami zespół Białorusi oraz medalami najmłodszy zespół turnieju drużynę Hondurasu.V Mundial sędziował Leszek Śmiałkowski, arbitrami technicznymi byli Mateusz Kozłowski i Jakub Czarnecki. Opiekę medyczną sprawował Jacek Czarnecki, a nad sprawami technicznymi czuwał Stanisław Sieczkarz z ZS nr 2, który także 34 lata temu uczestniczył w wydarzeniach lipcowych.


(Copyright © SP 2014)