Breadcrumbs


Obiekty sportowe

Warto zajrzeć ......


 http://static.schroniskoprudnik.pl/download//585/znajdz-na-fajesie.jpeg

tenis 

 

 

Trochę inny pomysł na śmieci....

Sprzątanie Świata 2014 nie zaskoczyło uczniów klas młodszych, gdyż co roku chętnie przybywają w sobotnie, wrześniowe przedpołudnie do swojej szkoły. Po co? - aby rozmawiać na temat narastającego zaśmiecenia świata, kraju, miasta i … trawników przy swojej szkole. Nikomu nie podobają się śmieci, które można zobaczyć nie w tym miejscu co należy, czyli poza pojemnikami. Uczniowie wiedzą, że najprostszym sposobem na utrzymanie czystości jest po prostu nie śmiecenie. Doskonale pamiętają też jak segregować odpady, aby niektóre z nich wykorzystać ponownie po przetworzeniu – na ten temat powstało w sobotni ranek wiele plakatów i afiszy. Jednak w tym roku nasi uczniowie pokazali, że z odpadów można stworzyć też coś pięknego i wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Roślinne fantazje” - zorganizowanym przez Gimnazjum nr 3 w Świdniku. Do konkursu przystąpiła młodzież świdnickich szkół podstawowych i gimnazjów, tworząc bajkową krainę kwiatów i drzew – bajkową, bo wykonaną właśnie z plastikowych odpadów. Wśród wielu niezwykłych wielkie uznanie uzyskały prace naszych uczniów: Jakuba Kulbiedy (kl. 3e p. D.Pastuszak), Oliwii Fraczyk i Kacpra Klimasa (kl. 3a p. M.Orzechowskiej), które zdobyły aż trzy równorzędne pierwsze miejsca, Aleksandry Holuty (kl. 3e) i Mai Koprowskiej (kl.3b p. M.Czarneckiej), nagrodzone drugim miejscem oraz Małgorzaty Grykiel i Julii Mazurek (kl.3b), na trzecim miejscu. Było też wiele wyróżnień. Jesteśmy dumni, że tak wiele wiemy na temat dbania o czystość środowiska i mamy też wspaniałe pomysł na zagospodarowanie odpadów. Gratulacje dla nagrodzonych.

 

D.Pastuszak


(Copyright © SP 2014)