Obiekty sportowe

Warto zajrzeć ......

tenis

Powitanie jesieni

Co prawda bardzo szkoda nam słonecznego lata, ale jesień wcale nie jest mniej urokliwa! Przekonali się tym uczniowie klasy 3a i 3g, którzy tę właśnie porę roku postanowili przywitać podczas październikowego wyjazdu do Motycza Leśnego. Nie tylko mieli okazję pospacerować po dywanie z różnobarwnych liści i podziwiać dumnie prężące się w jesiennym słońcu muchomory, ale też bardzo wzbogacili swoją wiedzę na temat tajemnic jakie kryje las. Efektem tego były piękne, własnoręcznie wykonane zielniki oraz zwycięstwo podczas poszukiwania głęboko ukrytego leśnego skarbu, do którego wiodła niełatwa droga poprzez gąszcze. Przy okazji trzecioklasiści nauczyli się wykonywać papier czerpany, co zdecydowanie pozwoli wykorzystać zużyty już surowiec i oszczędzić kilka drzew. A ponieważ takie leśne wędrówki są mocno wyczerpujące, to również z wielką ochotą własnoręcznie upiekli bułeczki, które bez niczyjej pomocy, zupełnie sami….zjedli!!!

Wych. kl.3g D. Pastuszak

(Copyright © SP 2014)