Obiekty sportowe

Warto zajrzeć ......

tenis

Uczniowie klasy 1”a” wych. M. Piętal i M. Staniak i klasy 1”b” wych. M. Herda zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej. Najmłodsi mieli okazję zapoznać się z regulaminem oraz pracą w bibliotece. Pierwszaki wysłuchały i zobaczyły przedstawienie przygotowane przez jedną z mam p. J. Frydrych-Staszczak. Miłym zaskoczeniem dla dzieci było użycie pacynek. W trakcie przedstawienia pacynki zadawały pytania dotyczące zbiorów biblioteki, co dało dzieciom możliwość wykazania się swoją wiedzą na temat książek. Następnie każde dziecko złożyło przysięgę i zostało pasowane przez pana dyrektora T. Szydło na czytelnika biblioteki. Na zakończenie pierwszaki wypożyczyły sobie książkę i otrzymały na pamiątkę dyplom. Pierwsze spotkanie z biblioteką zapewniło dzieciom trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne.

D. Jastrzębska,  j. Kuśmierczyk

(Copyright © SP 2014)