Breadcrumbs


Obiekty sportowe

Warto zajrzeć ......


 http://static.schroniskoprudnik.pl/download//585/znajdz-na-fajesie.jpeg

tenis 

      PODSUMOWANIE  SZKOLNYCH  KONKURSÓW  HISTORYCZNYCH

 

12 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbyło się podsumowanie Szkolnych Konkursów Historycznych. Co roku cieszą się one dużą popularnością wśród uczniów klas IV – VI. W bieżącym roku szkolnym wzięło w nich udział 55 uczniów. Mieli oni możliwość sprawdzić swoją wiedzę w Szkolnym Konkursie Wiedzy „Mistrz Historii”, Szkolnym Turnieju Wiedzy o Świdniku oraz Konkursie Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej.

Szkolnymi Mistrzami Historii 2017 r. zostali tegoroczni Laureaci Konkursu Historycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie – Maciej Miszkurka z klasy VI d, Kacper Walczak z klasy VIa oraz Maja Pietrzak z klasy IVg . Szkolny Turniej Wiedzy o Świdniku wygrał Paweł Łakota z klasy V d, II miejsce zajął Michał Król z klasy 5d, III miejsce – Wiktoria Pomorska z klasy IVd. Najlepszymi znawcami kultury krajów Unii Europejskiej oraz funkcjonowania instytucji Unii Europejskiej zostali: Zuzanna Ciechomska z klasy VIe, Julia Krawczyk z klasy VIb, Ania Szymula i Krystian Zdun z klasy VIe. W grupie uczniów klas IV – V pierwsze miejsce zajął Remigiusz Dziak z klasy 4f, Paweł Kasprzyk z klasy 5e i Alicja Żuk z klasy 4a.

Wszystkim Laureatom i uczestnikom szkolnych konkursów historycznych gratulujemy szerokiej wiedzy, odniesionych sukcesów i szóstek z historii. Zapraszamy od udziału w kolejnych edycjach konkursów.

Organizator: Violetta Koc

 

 

 

 

 

 

  


(Copyright © SP 2014)