Logowanie do dziennika

Obiekty sportowe

Warto zajrzeć ......

tenis

Drugiego czerwca 2017 roku  uczniowie klas 4-6 świętowali Dzień Dziecka. W tym dniu było dużo zabawy, rywalizacji sportowo-teoretycznych i radości. Po zakończonych turniejach uczniowie udali się na szkolne boisko, gdzie czekała na nich przyjemna niespodzianka w postaci lodów, waty cukrowej i popcornu ufundowana przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej nr 5  i  Dyrektora Zespołu Szkól nr 2 Tomasza Szydło.

O godzinie 8.00 rywalizację sportowo-teoretyczną rozpoczęli uczniowie klas czwartych, którzy po raz dwudziesty brali udział w turnieju „Czy znasz patrona szkoły? Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat życia i osiągnięć sportowych Janusza Kusocińskiego oraz szybko i sprawnie wykonać zadania sportowe. Jury oceniało również doping przygotowany przez uczniów poszczególnych klas. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zdobyła drużyna klasy 4 D, drugie miejsce przypadło zespołowi klasy 4 E, a trzecie klasie 4C.

O godzinie 10.00 klasy piąte przeniosły się do świata antycznych Greków, przystępując do rywalizacji w Szkolnym Turnieju Mitologicznym. Reprezentacje poszczególnych klas musiały wykazać się znajomością mitów, występujących w nich postaci, miejsc i stworów. Dużo emocji i wrażeń dostarczyła konkurencja polegająca na prezentacji przebrań za postacie bogów i bogiń greckich. Oceniana była oryginalność, pomysłowość stroju, użyte rekwizyty i charakteryzacja. Głośny doping kibiców towarzyszył również konkurencjom sportowym, w których rywalizowały drużyny sportowe reprezentujące klasy. O wysokim poziomie wiedzy i zaangażowania piątoklasistów w przygotowanie się do konkursu świadczy fakt, że zwycięzca wyłoniony został po dogrywce, a różnice punktowe, były niewielkie. Szkolny Turniej Mitologiczny 2017 wygrała klasa VD zdobywając 48 punktów, II miejsce zajęła klasa VA – 47 punktów, III miejsce klasa VC – 45 punktów.

O godzinie 11.30 rywalizację rozpoczęły zespoły klas szóstych. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą ogólną z różnych przedmiotów nauczanych w szkole, jak również sprawnie i szybko wykonać zadania sportowe, które przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego.  W turnieju klas szóstych pierwsze miejsce zajęła klasa VI e, drugie miejsce klasa VI b, a trzecie  klasa VI d.

Organizatorzy imprezy: Beata Jasielska, Violetta Koc, Andrzej Dawidowicz dziękują nauczycielom wychowania fizycznego oraz wychowawcom za przygotowanie uczniów do turniejów, a zwycięskim zespołom gratulujemy.

(Copyright © SP 2014)