Breadcrumbs


Obiekty sportowe

Warto zajrzeć ......


 http://static.schroniskoprudnik.pl/download//585/znajdz-na-fajesie.jpeg

tenis 

 

Przed 75 laty, 27 września 1939 r., rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Było ono fenomenem na skalę światową. Tajne struktury państwa polskiego, podległe Rządowi RP na uchodźstwie nie miały swojego odpowiednika w żadnym innym kraju. Rozbudowane piony wojskowy i cywilny pozwalały na zachowanie ciągłości struktur państwowych. Dziełem Polskiego Państwa Podziemnego było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem w ramach akcji „Burza”, ale  stworzenie siły moralnej, niepodległościowej tradycji, która pozwoliła przetrwać także czas komunistycznej dyktatury.

 

(fragment listu otwartego Prezesa IPN)

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku wykonali z tej okazji okolicznościowe plakaty i zapalili znicze w miejscu pamięci.

 

Autorka plakatu: Aleksandra Giza kl. VI d


(Copyright © SP 2014)