^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

 

 

SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

"Wyłącz komórkę, włącz myślenie"

Zapraszamy wszystkich uczniów klas VI-VII szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum do udziały w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną "Wyłącz komórkę, włącz myślenie ".

 

Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na negatywne skutki nadużywania urządzeń cyfrowych (telefonów, smart fonów, tabletów, komputerów itp.) oraz zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Praca powinna zawierać:

- min. 15 slajdów, ale nie więcej niż 20;

- własne opinie i spostrzeżenia na ten temat;

- najnowsze badania naukowe i opinie ekspertów (np. psychologów);

- pomysły spędzania wolnego czasu inne niż telefon, komputer itd.;

- źródła informacji zawartych w prezentacji (linki stron, z których autor korzystał).

Ocenie podlegać będą:

- treść;

- umiejętność tworzenia prezentacji.

Pracę tworzymy w dowolnym programie, zapisujemy na płycie CD i podpisaną przynosimy do pań: Danuty Chmielik, Aliny Kołtuniewicz (sala 312) lub Agnieszki Rakuzy-Wójcik (zaplecze 212) do 12.01.2018.

Do wygrania karta podarunkowa do Empik

Konkurs jest elementem kampanii edukacyjno-prozdrowotnej "Wyłącz komórkę, włącz myślenie" realizowanej 

AKCJA CHARYTATYWNA

Wzorem poprzednich lat przyłączamy się do XXV Ogólnopolskiej Akcji 'Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę'. Celem inicjatywy jest dzielenie się z potrzebującymi darami serca między innymi żywnością, odzieżą, środkami czystości, słodyczami i zabawkami – nowymi lub używanymi, ale w dobrym stanie. Wolontariusze nie zbierają pieniędzy! Na początek 26 listopada 2017 w godzinach 10:00-15:00 odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów połączona z koncertem w Dużym Studiu Radia Lublin - Dar Artystów dla Akcji. Następnie 5 grudnia zapraszamy na 'Mecz Słodkich Serc' pod Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, który zostanie rozegrany w Hali MOSiR o godzinie 18:00. Zbiórka stacjonarna w szkole odbędzie się od 27.11 do 15.12. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji!!!

msk

PROJEKT "ZDROWA JA"

Komunikat skierowany do rodziców oraz 15-letnich dziewcząt.

Zaproszenie do udziału w projekcie "ZDROWA JA"

Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Matki i Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Zdrowia będzie realizować w naszej szkole projekt o nazwie "Ocena skuteczności interwencyjno-profilaktycznego programu poprawy zachowań zdrowotnych 15-letnich dziewcząt klas II z wykorzystaniem techniki telemonitoringu". W założeniu projekt ma się przyczynić do: wzrostu zainteresowania dziewcząt zdrowiem swoim oraz otoczeniem: bieżącej poprawy aktywności fizycznej; ograniczenia zachowań sedentarnych (związanych z siedzącym trybem życia); poprawy zachowań żywieniowych; rezygnacji z zachowań ryzykownych. Projekt ma charakter innowacyjny: opaski monitorujące, które otrzymają uczestniczki projektu, to nie tylko narzędzia promujące zdrowie, ale również modny, technologicznie gadżet, który sprawi, że udział w projekcie będzie dla dziewcząt dobrą zabawą. Koordynatorzy projektu w naszej szkole: Tomasz Szydło - dyrektor, Joanna Sekuła - nauczycielka wychowania fizycznego, Renata Waryszak - pielęgniarka. Czas trwania projektu XII 2017 r. - X 2018 r. więcej informacji w załączniku.

 

INFORMACJA

 

Od dnia 15.10.2017 roku wszystkie nowe informacje pojawiają sie na nowej stronie 
pod tymczasowym adresem: https://sp5swidnik.edupage.org/ 

Wszystkie nowości znajdziecie także na FACEBOOK!  sp5swidnik

Zespół wychowania fizycznego

Test sprawnosci fizycznej

Cel przeprowadzenia prób sprawnosci fizycznej:

•  Zdiagnozowanie poziomu sprawnosci fizycznej wsród uczniów Gimnazjum nr 3

•  Rozbudzenie u uczniów zainteresowania własnym rozwojem i sprawnoscią fizyczną

•  Wdrażanie do samodoskonalenia się w zakresie sprawności fizycznej

CECHA

PRÓBA

Szybkość

Bieg w miejscu przez 10 sek. z wysokim unoszeniem kolan i klasnięciem pod uniesioną nogą

Siła

•  Siła mięsni brzucha - ilosć skłonów wykonanych w czasie 30 sek.

•  Siła ramion i obręczy barkowej - "pompki"

Moc

Skok w dal z miejsca

Sposób przeprowadzenia prób:

Szybkość

Na sygnał uczeń wykonuje szybki bieg w miejscu w ciągu 10 sekund. Wysoko unosi kolana z jednoczesnym klaśnięciem pod uniesiona nogą. Liczy się suma klaśnięć.

Siła ramion i obręczy barkowej (pompki)

Pozycja wyjściowa podpór przodem. Uczeń wykonuje w dowolnym czasie jak największą liczbę ugięć i wyprostów ramion w podporze. Wykonując „pompki” uczeń powinien trzymać tułów wyprostowany (nie powinien być w żadnym miejscu załamany.

Siła mięśni brzucha

Pozycja wyjściowa leżenie tyłem (NN ugięte w stawach kolanowych pod kątem 90 o stopy rozstawione na odległość około 30 cm). Ręce splecione na karku. Na sygnał uczeń wykonuje skłony T w przód z leżenia tyłem dotykając łokciami do kolan. Próbę wykonuje się na czas w ciągu 30 sekund. Liczy się ilość wykonanych skłonów.

Moc - skok w dal z miejsca.

Uczeń staje w małym rozkroku przed linią a następnie z półprzysiadu z równoczesnym zamachem ramion wykonuje skok w dal odbijając się obunóż. Z trzech wykonanych prób zapisujemy najdłuższy skok.

 

Pobierz cały opis testu

Pobierz program do liczenia testu

 

Licznik odwiedzin

606142
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W minionym miesiącu
Wszystkie wizyty razem
49
109
49
605226
1350
5029
606142

Your IP: 54.226.113.250
Server Time: 2017-12-11 08:34:27
Copyright © 2014 Gimnazjum nr 3 Świdnik