Zespół wychowania fizycznego

Test sprawnosci fizycznej

Cel przeprowadzenia prób sprawnosci fizycznej:

•  Zdiagnozowanie poziomu sprawnosci fizycznej wsród uczniów Gimnazjum nr 3

•  Rozbudzenie u uczniów zainteresowania własnym rozwojem i sprawnoscią fizyczną

•  Wdrażanie do samodoskonalenia się w zakresie sprawności fizycznej

CECHA

PRÓBA

Szybkość

Bieg w miejscu przez 10 sek. z wysokim unoszeniem kolan i klasnięciem pod uniesioną nogą

Siła

•  Siła mięsni brzucha - ilosć skłonów wykonanych w czasie 30 sek.

•  Siła ramion i obręczy barkowej - "pompki"

Moc

Skok w dal z miejsca

Sposób przeprowadzenia prób:

Szybkość

Na sygnał uczeń wykonuje szybki bieg w miejscu w ciągu 10 sekund. Wysoko unosi kolana z jednoczesnym klaśnięciem pod uniesiona nogą. Liczy się suma klaśnięć.

Siła ramion i obręczy barkowej (pompki)

Pozycja wyjściowa podpór przodem. Uczeń wykonuje w dowolnym czasie jak największą liczbę ugięć i wyprostów ramion w podporze. Wykonując „pompki” uczeń powinien trzymać tułów wyprostowany (nie powinien być w żadnym miejscu załamany.

Siła mięśni brzucha

Pozycja wyjściowa leżenie tyłem (NN ugięte w stawach kolanowych pod kątem 90 o stopy rozstawione na odległość około 30 cm). Ręce splecione na karku. Na sygnał uczeń wykonuje skłony T w przód z leżenia tyłem dotykając łokciami do kolan. Próbę wykonuje się na czas w ciągu 30 sekund. Liczy się ilość wykonanych skłonów.

Moc - skok w dal z miejsca.

Uczeń staje w małym rozkroku przed linią a następnie z półprzysiadu z równoczesnym zamachem ramion wykonuje skok w dal odbijając się obunóż. Z trzech wykonanych prób zapisujemy najdłuższy skok.

Pobierz cały opis testu

Pobierz program do liczenia testu

Server Time: 2017-12-11 08:34:27