^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

INFORMACJA

 

Od dnia 15.10.2017 roku wszystkie nowe informacje pojawiają sie na nowej stronie 
pod tymczasowym adresem: https://sp5swidnik.edupage.org/ 

Wszystkie nowości znajdziecie także na FACEBOOK!  sp5swidnik

Konkurs Matematyczny UniMat

V edycja konkursu UniMat została rozstrzygnięta.
W konkursie wzięło udział 68 uczniów z 11 gimnazjów Lublina, Świdnika i Lubartowa. W finale walczyło 42 uczniów. 
Zmierzyli się oni z trudnymi zadaniami zarówno w I etapie, jak i II - finałowym.
   Najwyższe miejsca w klasyfikacji indywidualnej zajęli uczniowie:
1. Alicja Maksymiuk z Gimnazjum nr 3 w Świdniku
2. Radosław Jurecki  z Gimnazjum nr 3 w Świdniku
4. Grzegorz Szumigaj z Gimnazjum nr 3 w Świdniku
9. Mateusz Malinowski  z Gimnazjum nr 3 w Świdniku

Czytaj więcej...

XII finał konkursu matematycznego "5 przez 10"

Dnia 16 kwietnia już po raz dwunasty odbył się finał konkursu matematycznego dla klas 6 "5 przez 10" Każdego roku liczba laureatów systematycznie się zwiększa. W tym roku z 32 finalistów, 3 osoby, które uzyskały największą liczbę punktów zostały laureatami. Laureatami zostali: uczennica ze SP nr 7 i dwóch uczniów ze SP nr 5. Laureaci mogą ubiegać się o przyjęcie do klasy I o profilu matematycznym naszego gimnazjum o profilu matematycznym bez pisania dodatkowego testu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a szczególne podziękowania składamy na ręce nauczycieli przygotowujących. /dz/

Zadania z etapu szkolnego

Zadania z finału

BO JAK NIE MY, TO KTO ?!!

…BO JAK NIE MY TO NIKT TEGO … LEPIEJ NIE ZROBI TU!!!

(…) WIESZ DOKŁADNIE O CO CHODZI NAM

BO TY CHCESZ OSIĄGAĆ IDEALNY STAN!

TO SĄ NASZE NAJLEPSZE DNI

ZASKAKUJĘ SAM SIEBIE I…

POTEM Z RANA JUŻ NIE WIEM NIC

CIĄGLE JEST MAŁO JESZCZE MI !

Wygląda na to, że ten tekst był pisany specjalnie o nas…

Trzy uczennice z 3E: Natalia Jurecka, Natalia Kulczycka oraz Alicja Gontkiewicz zostały laureatkami kuratoryjnego konkursu matematycznego.

Śmiało można powiedzieć, że wypełniły normę – w ostatnich siedmiu latach 21 naszych uczniów sięgnęło po ten tytuł; wychodzi akurat 3 uczniów na rok szkolny ;D. Matematyka jest jedynym przedmiotem w szkole, który ma laureatów nieprzerwanie od roku szkolnego 2007/2008, kiedy to pierwszy raz nasza praca pozwoliła zwolnić się z części matematyczno – przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego.

            Ale to nie wszystko. W finałowych zmaganiach Konkursu o Puchar Dyrektora III LO w Lublinie dziewczyny zajęły drugie miejsce drużynowo, ponadto Natalia Kulczycka była trzecia w klasyfikacji indywidualnej.

            Bardzo dobre wieści nadeszły też  z XXI LO w Lublinie. Finał  XVII KONKURSU MATEMATYCZNEGO im. ks. F. Jakóbczyka zakończył się zdobyciem wyniku celującego przez Alicję Maksymiuk z 1E (sukces tym większy, że konkurs jest organizowany dla uczniów klas II i III) a wyniki bardzo dobre uzyskały Klaudia Flis z 2e oraz Alicja Gontkiewicz z 3E.

            Na lokalnym  podwórku też zaznaczyliśmy bardzo wyraźnie swą dominację  - wśród siedmiorga laureatów XIV edycji konkursu Mag-Mat cztery tytuły przypadły uczniom Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich. „Łupem” podzieliły się uczennice klasy 3E: Natalia Jurecka. Natalia Kulczycka, Alicja Gontkiewicz oraz Dominika Morawska.

            Jeżeli ktoś czuje niedosyt, to na deser wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA organizowanego przez Meridian International Schools  w Warszawie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty:  Alicja Maksymiuk z 1E zajęła II miejsce w Polsce, a Grzegorz Szumigaj  (też 1e) był ósmy. W finale wzięło udział 500 pierwszoklasistów, więc konkurencja była spora …

Wszystkim uczniom gratuluję sukcesu, osiągniętego ciężką  wspólną  pracą wymagającą poświęcenia swego wolnego czasu. Szacunek zarówno dla Was, jak też dla wszystkich nauczycieli, którzy uczestniczyli w wyjazdach na konkursy.  /PB/

 

 

 

Matematyka się liczy!

Wiosna… a to oznacza, że -jak co roku-  pora na finały różnych konkursów matematycznych.
Nadeszły super informacje od organizatora Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA organizowanego przez Meridian International Schools  w Warszawie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 103 264 uczniów z całej Polski, podzielonych na kategorie w zależności od klas, do których uczęszczają.
Aż 12 naszych uczniów w etapie szkolnym uzyskało wynik kwalifikujący ich do etapu finałowego, który odbędzie się 28 marca w Warszawie. Są to: Alicja Gontkiewicz z 3e, Klaudia Flis, Joanna Lawińska, Piotr Bielak i Andrzej Małek z 2e oraz  Grzegorz Szumigaj, Iza Ryczek, Iwona Narejko, Natalia Kozłowicz, Alicja Maksymiuk, Radosław Kostrzewski i Radosław Jurecki z klasy 1e. Finał już 28 marca w Warszawie.
Ponadto w tym miesiącu odbędą się finały konkursów:
- kuratoryjnego (o tytuł laureata walczyć będą  Alicja Gontkiewicz, Natalia Jurecka, Natalia Kulczycka oraz Klaudia Flis)
- Mag-Mat (Alicja Gontkiewicz, Natalia Jurecka, Natalia Kulczycka, Dominika Morawska z 3e oraz Klaudia Flis i Piotr Bielak z 2e)
- kangur matematyczny
W dniu wczorajszym nasi uczniowie wzięli udział w finałowych zmaganiach Konkursu o Puchar Dyrektora III LO w Lublinie. Wcześniej przebrnęli przez eliminacje, pozostawiając w pokonanym polu wielu rówieśników z lubelskich gimnazjów. Szkołę reprezentowali: Alicja Maksymiuk, Radosław Jurecki, Grzegorz Szumigaj z 1e, Natalia Jurecka, Natalia Kulczycka, Alicja Gontkiewicz i Dominika Morawska z 3e oraz Klaudia Flis i Piotr Bielak z 2e.
W ogólnopolskim konkursie „Olimpus” (sesja zimowa) laureatami zostali:Alicja Maksymiuk, Grzegorz Szumigaj, Iwona Narejko, Radosław Jurecki i Jakub Gontarz z 1e, Klaudia Flis i Piotr Bielak z 2e oraz Mateusz Milczanowski, Katarzyna Niedziela, Dominika Morawska, Alicja Gontkiewicz, Michał Czapiewski, Jakub Żmurek i Marcin Jacuszek z 3e.
Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie uczęszczają do klas matematycznych, a do konkursów zostali przygotowani przez p. Piotra Błądka.

Licznik odwiedzin

1193271
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W minionym miesiącu
Wszystkie wizyty razem
6
61
67
1191723
360
4770
1193271

Your IP: 34.239.154.240
Server Time: 2022-12-06 00:47:23
Copyright © 2014 Gimnazjum nr 3 Świdnik