^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

 

 

SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

"Wyłącz komórkę, włącz myślenie"

Zapraszamy wszystkich uczniów klas VI-VII szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum do udziały w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną "Wyłącz komórkę, włącz myślenie ".

 

Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na negatywne skutki nadużywania urządzeń cyfrowych (telefonów, smart fonów, tabletów, komputerów itp.) oraz zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Praca powinna zawierać:

- min. 15 slajdów, ale nie więcej niż 20;

- własne opinie i spostrzeżenia na ten temat;

- najnowsze badania naukowe i opinie ekspertów (np. psychologów);

- pomysły spędzania wolnego czasu inne niż telefon, komputer itd.;

- źródła informacji zawartych w prezentacji (linki stron, z których autor korzystał).

Ocenie podlegać będą:

- treść;

- umiejętność tworzenia prezentacji.

Pracę tworzymy w dowolnym programie, zapisujemy na płycie CD i podpisaną przynosimy do pań: Danuty Chmielik, Aliny Kołtuniewicz (sala 312) lub Agnieszki Rakuzy-Wójcik (zaplecze 212) do 12.01.2018.

Do wygrania karta podarunkowa do Empik

Konkurs jest elementem kampanii edukacyjno-prozdrowotnej "Wyłącz komórkę, włącz myślenie" realizowanej 

AKCJA CHARYTATYWNA

Wzorem poprzednich lat przyłączamy się do XXV Ogólnopolskiej Akcji 'Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę'. Celem inicjatywy jest dzielenie się z potrzebującymi darami serca między innymi żywnością, odzieżą, środkami czystości, słodyczami i zabawkami – nowymi lub używanymi, ale w dobrym stanie. Wolontariusze nie zbierają pieniędzy! Na początek 26 listopada 2017 w godzinach 10:00-15:00 odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów połączona z koncertem w Dużym Studiu Radia Lublin - Dar Artystów dla Akcji. Następnie 5 grudnia zapraszamy na 'Mecz Słodkich Serc' pod Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, który zostanie rozegrany w Hali MOSiR o godzinie 18:00. Zbiórka stacjonarna w szkole odbędzie się od 27.11 do 15.12. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji!!!

msk

PROJEKT "ZDROWA JA"

Komunikat skierowany do rodziców oraz 15-letnich dziewcząt.

Zaproszenie do udziału w projekcie "ZDROWA JA"

Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Matki i Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Zdrowia będzie realizować w naszej szkole projekt o nazwie "Ocena skuteczności interwencyjno-profilaktycznego programu poprawy zachowań zdrowotnych 15-letnich dziewcząt klas II z wykorzystaniem techniki telemonitoringu". W założeniu projekt ma się przyczynić do: wzrostu zainteresowania dziewcząt zdrowiem swoim oraz otoczeniem: bieżącej poprawy aktywności fizycznej; ograniczenia zachowań sedentarnych (związanych z siedzącym trybem życia); poprawy zachowań żywieniowych; rezygnacji z zachowań ryzykownych. Projekt ma charakter innowacyjny: opaski monitorujące, które otrzymają uczestniczki projektu, to nie tylko narzędzia promujące zdrowie, ale również modny, technologicznie gadżet, który sprawi, że udział w projekcie będzie dla dziewcząt dobrą zabawą. Koordynatorzy projektu w naszej szkole: Tomasz Szydło - dyrektor, Joanna Sekuła - nauczycielka wychowania fizycznego, Renata Waryszak - pielęgniarka. Czas trwania projektu XII 2017 r. - X 2018 r. więcej informacji w załączniku.

 

INFORMACJA

 

Od dnia 15.10.2017 roku wszystkie nowe informacje pojawiają sie na nowej stronie 
pod tymczasowym adresem: https://sp5swidnik.edupage.org/ 

Wszystkie nowości znajdziecie także na FACEBOOK!  sp5swidnik

Konkurs Matematyczny UniMat

V edycja konkursu UniMat została rozstrzygnięta.
W konkursie wzięło udział 68 uczniów z 11 gimnazjów Lublina, Świdnika i Lubartowa. W finale walczyło 42 uczniów. 
Zmierzyli się oni z trudnymi zadaniami zarówno w I etapie, jak i II - finałowym.
   Najwyższe miejsca w klasyfikacji indywidualnej zajęli uczniowie:
1. Alicja Maksymiuk z Gimnazjum nr 3 w Świdniku
2. Radosław Jurecki  z Gimnazjum nr 3 w Świdniku
4. Grzegorz Szumigaj z Gimnazjum nr 3 w Świdniku
9. Mateusz Malinowski  z Gimnazjum nr 3 w Świdniku

Czytaj więcej...

XII finał konkursu matematycznego "5 przez 10"

Dnia 16 kwietnia już po raz dwunasty odbył się finał konkursu matematycznego dla klas 6 "5 przez 10" Każdego roku liczba laureatów systematycznie się zwiększa. W tym roku z 32 finalistów, 3 osoby, które uzyskały największą liczbę punktów zostały laureatami. Laureatami zostali: uczennica ze SP nr 7 i dwóch uczniów ze SP nr 5. Laureaci mogą ubiegać się o przyjęcie do klasy I o profilu matematycznym naszego gimnazjum o profilu matematycznym bez pisania dodatkowego testu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a szczególne podziękowania składamy na ręce nauczycieli przygotowujących. /dz/

Zadania z etapu szkolnego

Zadania z finału

BO JAK NIE MY, TO KTO ?!!

…BO JAK NIE MY TO NIKT TEGO … LEPIEJ NIE ZROBI TU!!!

(…) WIESZ DOKŁADNIE O CO CHODZI NAM

BO TY CHCESZ OSIĄGAĆ IDEALNY STAN!

TO SĄ NASZE NAJLEPSZE DNI

ZASKAKUJĘ SAM SIEBIE I…

POTEM Z RANA JUŻ NIE WIEM NIC

CIĄGLE JEST MAŁO JESZCZE MI !

Wygląda na to, że ten tekst był pisany specjalnie o nas…

Trzy uczennice z 3E: Natalia Jurecka, Natalia Kulczycka oraz Alicja Gontkiewicz zostały laureatkami kuratoryjnego konkursu matematycznego.

Śmiało można powiedzieć, że wypełniły normę – w ostatnich siedmiu latach 21 naszych uczniów sięgnęło po ten tytuł; wychodzi akurat 3 uczniów na rok szkolny ;D. Matematyka jest jedynym przedmiotem w szkole, który ma laureatów nieprzerwanie od roku szkolnego 2007/2008, kiedy to pierwszy raz nasza praca pozwoliła zwolnić się z części matematyczno – przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego.

            Ale to nie wszystko. W finałowych zmaganiach Konkursu o Puchar Dyrektora III LO w Lublinie dziewczyny zajęły drugie miejsce drużynowo, ponadto Natalia Kulczycka była trzecia w klasyfikacji indywidualnej.

            Bardzo dobre wieści nadeszły też  z XXI LO w Lublinie. Finał  XVII KONKURSU MATEMATYCZNEGO im. ks. F. Jakóbczyka zakończył się zdobyciem wyniku celującego przez Alicję Maksymiuk z 1E (sukces tym większy, że konkurs jest organizowany dla uczniów klas II i III) a wyniki bardzo dobre uzyskały Klaudia Flis z 2e oraz Alicja Gontkiewicz z 3E.

            Na lokalnym  podwórku też zaznaczyliśmy bardzo wyraźnie swą dominację  - wśród siedmiorga laureatów XIV edycji konkursu Mag-Mat cztery tytuły przypadły uczniom Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich. „Łupem” podzieliły się uczennice klasy 3E: Natalia Jurecka. Natalia Kulczycka, Alicja Gontkiewicz oraz Dominika Morawska.

            Jeżeli ktoś czuje niedosyt, to na deser wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA organizowanego przez Meridian International Schools  w Warszawie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty:  Alicja Maksymiuk z 1E zajęła II miejsce w Polsce, a Grzegorz Szumigaj  (też 1e) był ósmy. W finale wzięło udział 500 pierwszoklasistów, więc konkurencja była spora …

Wszystkim uczniom gratuluję sukcesu, osiągniętego ciężką  wspólną  pracą wymagającą poświęcenia swego wolnego czasu. Szacunek zarówno dla Was, jak też dla wszystkich nauczycieli, którzy uczestniczyli w wyjazdach na konkursy.  /PB/

 

 

 

Matematyka się liczy!

Wiosna… a to oznacza, że -jak co roku-  pora na finały różnych konkursów matematycznych.
Nadeszły super informacje od organizatora Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA organizowanego przez Meridian International Schools  w Warszawie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 103 264 uczniów z całej Polski, podzielonych na kategorie w zależności od klas, do których uczęszczają.
Aż 12 naszych uczniów w etapie szkolnym uzyskało wynik kwalifikujący ich do etapu finałowego, który odbędzie się 28 marca w Warszawie. Są to: Alicja Gontkiewicz z 3e, Klaudia Flis, Joanna Lawińska, Piotr Bielak i Andrzej Małek z 2e oraz  Grzegorz Szumigaj, Iza Ryczek, Iwona Narejko, Natalia Kozłowicz, Alicja Maksymiuk, Radosław Kostrzewski i Radosław Jurecki z klasy 1e. Finał już 28 marca w Warszawie.
Ponadto w tym miesiącu odbędą się finały konkursów:
- kuratoryjnego (o tytuł laureata walczyć będą  Alicja Gontkiewicz, Natalia Jurecka, Natalia Kulczycka oraz Klaudia Flis)
- Mag-Mat (Alicja Gontkiewicz, Natalia Jurecka, Natalia Kulczycka, Dominika Morawska z 3e oraz Klaudia Flis i Piotr Bielak z 2e)
- kangur matematyczny
W dniu wczorajszym nasi uczniowie wzięli udział w finałowych zmaganiach Konkursu o Puchar Dyrektora III LO w Lublinie. Wcześniej przebrnęli przez eliminacje, pozostawiając w pokonanym polu wielu rówieśników z lubelskich gimnazjów. Szkołę reprezentowali: Alicja Maksymiuk, Radosław Jurecki, Grzegorz Szumigaj z 1e, Natalia Jurecka, Natalia Kulczycka, Alicja Gontkiewicz i Dominika Morawska z 3e oraz Klaudia Flis i Piotr Bielak z 2e.
W ogólnopolskim konkursie „Olimpus” (sesja zimowa) laureatami zostali:Alicja Maksymiuk, Grzegorz Szumigaj, Iwona Narejko, Radosław Jurecki i Jakub Gontarz z 1e, Klaudia Flis i Piotr Bielak z 2e oraz Mateusz Milczanowski, Katarzyna Niedziela, Dominika Morawska, Alicja Gontkiewicz, Michał Czapiewski, Jakub Żmurek i Marcin Jacuszek z 3e.
Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie uczęszczają do klas matematycznych, a do konkursów zostali przygotowani przez p. Piotra Błądka.

Licznik odwiedzin

606144
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W minionym miesiącu
Wszystkie wizyty razem
51
109
51
605226
1352
5029
606144

Your IP: 54.226.113.250
Server Time: 2017-12-11 08:34:59
Copyright © 2014 Gimnazjum nr 3 Świdnik