^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

 

 

SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

"Wyłącz komórkę, włącz myślenie"

Zapraszamy wszystkich uczniów klas VI-VII szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum do udziały w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną "Wyłącz komórkę, włącz myślenie ".

 

Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na negatywne skutki nadużywania urządzeń cyfrowych (telefonów, smart fonów, tabletów, komputerów itp.) oraz zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Praca powinna zawierać:

- min. 15 slajdów, ale nie więcej niż 20;

- własne opinie i spostrzeżenia na ten temat;

- najnowsze badania naukowe i opinie ekspertów (np. psychologów);

- pomysły spędzania wolnego czasu inne niż telefon, komputer itd.;

- źródła informacji zawartych w prezentacji (linki stron, z których autor korzystał).

Ocenie podlegać będą:

- treść;

- umiejętność tworzenia prezentacji.

Pracę tworzymy w dowolnym programie, zapisujemy na płycie CD i podpisaną przynosimy do pań: Danuty Chmielik, Aliny Kołtuniewicz (sala 312) lub Agnieszki Rakuzy-Wójcik (zaplecze 212) do 12.01.2018.

Do wygrania karta podarunkowa do Empik

Konkurs jest elementem kampanii edukacyjno-prozdrowotnej "Wyłącz komórkę, włącz myślenie" realizowanej 

AKCJA CHARYTATYWNA

Wzorem poprzednich lat przyłączamy się do XXV Ogólnopolskiej Akcji 'Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę'. Celem inicjatywy jest dzielenie się z potrzebującymi darami serca między innymi żywnością, odzieżą, środkami czystości, słodyczami i zabawkami – nowymi lub używanymi, ale w dobrym stanie. Wolontariusze nie zbierają pieniędzy! Na początek 26 listopada 2017 w godzinach 10:00-15:00 odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów połączona z koncertem w Dużym Studiu Radia Lublin - Dar Artystów dla Akcji. Następnie 5 grudnia zapraszamy na 'Mecz Słodkich Serc' pod Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, który zostanie rozegrany w Hali MOSiR o godzinie 18:00. Zbiórka stacjonarna w szkole odbędzie się od 27.11 do 15.12. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji!!!

msk

PROJEKT "ZDROWA JA"

Komunikat skierowany do rodziców oraz 15-letnich dziewcząt.

Zaproszenie do udziału w projekcie "ZDROWA JA"

Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Matki i Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Zdrowia będzie realizować w naszej szkole projekt o nazwie "Ocena skuteczności interwencyjno-profilaktycznego programu poprawy zachowań zdrowotnych 15-letnich dziewcząt klas II z wykorzystaniem techniki telemonitoringu". W założeniu projekt ma się przyczynić do: wzrostu zainteresowania dziewcząt zdrowiem swoim oraz otoczeniem: bieżącej poprawy aktywności fizycznej; ograniczenia zachowań sedentarnych (związanych z siedzącym trybem życia); poprawy zachowań żywieniowych; rezygnacji z zachowań ryzykownych. Projekt ma charakter innowacyjny: opaski monitorujące, które otrzymają uczestniczki projektu, to nie tylko narzędzia promujące zdrowie, ale również modny, technologicznie gadżet, który sprawi, że udział w projekcie będzie dla dziewcząt dobrą zabawą. Koordynatorzy projektu w naszej szkole: Tomasz Szydło - dyrektor, Joanna Sekuła - nauczycielka wychowania fizycznego, Renata Waryszak - pielęgniarka. Czas trwania projektu XII 2017 r. - X 2018 r. więcej informacji w załączniku.

 

INFORMACJA

 

Od dnia 15.10.2017 roku wszystkie nowe informacje pojawiają sie na nowej stronie 
pod tymczasowym adresem: https://sp5swidnik.edupage.org/ 

Wszystkie nowości znajdziecie także na FACEBOOK!  sp5swidnik

Szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

W czerwcu odbyła się III edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Laureatami dwuetapowych zmagań zostali:

- Monika Kalicka 2e

- Joanna Lawińska 2e

- Adam Wójcik 2e

- Marcel Michajłow 1d

- Jakub Alinowski 2d

Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Wspomnienia z wymiany szkolnej 2014

W maju miałam okazję wziąć udział w wymianie młodzieży i odwiedzić Niemcy. Poznałam wielu niesamowitych ludzi z różnych krajów, a także doświadczyłam życia niemieckiej rodziny. Zostałam bardzo serdecznie przyjęta i byłam traktowana niemalże jak członek rodziny.  W weekend pojechaliśmy do parku rozrywki Tripsdrill, a w dni powszednie dojeżdżaliśmy autobusem do szkoły znajdującej się w Osterburken, gdzie odbywały się zajęcia. Szkoła jest bardzo nowoczesna, znajduje się przy niej wiele obiektów sportowych m.in basen, siłownia i boiska do siatkówki plażowej,  z których mogliśmy korzystać podczas dnia sportu.

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w wymianie, bo jest to naprawdę niezwykłe doświadczenie, którego się nie zapomina.

Joanna Lawińska, kl. II E

Sukcesy szkolnych germanistów

Serdeczne gratulacje należą się przedstawicielom naszej szkoły, którzy popisali się znajomością idiomów niemieckich podczas  powiatowego konkursu ,,Idiomy w językach obcych” zorganizowanego przez I LO w Świdniku im. W. Broniewskiego.

I miejsce - Adam Wójcik, uczeń kl. II E

III miejsce - Joanna Lawińska, kl. II E

Sukces jest tym większy, że w kategorii języka niemieckiego uczniowie startowali na poziomie zaawansowanym, tak jak uczestnicy konkursu języka angielskiego.

Konkurs ,,Moje spotkania z Europą”

Uczennice klasy I D, mimo, że uczą się w dwujęzycznej klasie angielskiej, spróbowały, we współpracy z nauczycielką języka niemieckiego, stanąć do powiatowego konkursu literackiego ,,Moje spotkania z Europą”, który od siedmiu lat organizuje II LO w Świdniku, im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. I udało się!W kategorii praca w j. polskim:

II miejsce - Julia Orzelska

III miejsce Julia Karpiuk

Jako, że dziewczęta mają bardzo dobre oceny z języka niemieckiego, w przyszłym roku pewnie napiszą konkursowe prace właśnie w tym języku!

Licznik odwiedzin

606137
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W minionym miesiącu
Wszystkie wizyty razem
44
109
44
605226
1345
5029
606137

Your IP: 54.226.113.250
Server Time: 2017-12-11 08:33:20
Copyright © 2014 Gimnazjum nr 3 Świdnik