^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

INFORMACJA

 

Od dnia 15.10.2017 roku wszystkie nowe informacje pojawiają sie na nowej stronie 
pod tymczasowym adresem: https://sp5swidnik.edupage.org/ 

Wszystkie nowości znajdziecie także na FACEBOOK!  sp5swidnik

Szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

W czerwcu odbyła się III edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Laureatami dwuetapowych zmagań zostali:

- Monika Kalicka 2e

- Joanna Lawińska 2e

- Adam Wójcik 2e

- Marcel Michajłow 1d

- Jakub Alinowski 2d

Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Wspomnienia z wymiany szkolnej 2014

W maju miałam okazję wziąć udział w wymianie młodzieży i odwiedzić Niemcy. Poznałam wielu niesamowitych ludzi z różnych krajów, a także doświadczyłam życia niemieckiej rodziny. Zostałam bardzo serdecznie przyjęta i byłam traktowana niemalże jak członek rodziny.  W weekend pojechaliśmy do parku rozrywki Tripsdrill, a w dni powszednie dojeżdżaliśmy autobusem do szkoły znajdującej się w Osterburken, gdzie odbywały się zajęcia. Szkoła jest bardzo nowoczesna, znajduje się przy niej wiele obiektów sportowych m.in basen, siłownia i boiska do siatkówki plażowej,  z których mogliśmy korzystać podczas dnia sportu.

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w wymianie, bo jest to naprawdę niezwykłe doświadczenie, którego się nie zapomina.

Joanna Lawińska, kl. II E

Sukcesy szkolnych germanistów

Serdeczne gratulacje należą się przedstawicielom naszej szkoły, którzy popisali się znajomością idiomów niemieckich podczas  powiatowego konkursu ,,Idiomy w językach obcych” zorganizowanego przez I LO w Świdniku im. W. Broniewskiego.

I miejsce - Adam Wójcik, uczeń kl. II E

III miejsce - Joanna Lawińska, kl. II E

Sukces jest tym większy, że w kategorii języka niemieckiego uczniowie startowali na poziomie zaawansowanym, tak jak uczestnicy konkursu języka angielskiego.

Konkurs ,,Moje spotkania z Europą”

Uczennice klasy I D, mimo, że uczą się w dwujęzycznej klasie angielskiej, spróbowały, we współpracy z nauczycielką języka niemieckiego, stanąć do powiatowego konkursu literackiego ,,Moje spotkania z Europą”, który od siedmiu lat organizuje II LO w Świdniku, im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. I udało się!W kategorii praca w j. polskim:

II miejsce - Julia Orzelska

III miejsce Julia Karpiuk

Jako, że dziewczęta mają bardzo dobre oceny z języka niemieckiego, w przyszłym roku pewnie napiszą konkursowe prace właśnie w tym języku!

Licznik odwiedzin

1193306
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W minionym miesiącu
Wszystkie wizyty razem
41
61
102
1191723
395
4770
1193306

Your IP: 34.239.154.240
Server Time: 2022-12-06 01:59:44
Copyright © 2014 Gimnazjum nr 3 Świdnik