^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

 

 

SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

"Wyłącz komórkę, włącz myślenie"

Zapraszamy wszystkich uczniów klas VI-VII szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum do udziały w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną "Wyłącz komórkę, włącz myślenie ".

 

Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na negatywne skutki nadużywania urządzeń cyfrowych (telefonów, smart fonów, tabletów, komputerów itp.) oraz zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Praca powinna zawierać:

- min. 15 slajdów, ale nie więcej niż 20;

- własne opinie i spostrzeżenia na ten temat;

- najnowsze badania naukowe i opinie ekspertów (np. psychologów);

- pomysły spędzania wolnego czasu inne niż telefon, komputer itd.;

- źródła informacji zawartych w prezentacji (linki stron, z których autor korzystał).

Ocenie podlegać będą:

- treść;

- umiejętność tworzenia prezentacji.

Pracę tworzymy w dowolnym programie, zapisujemy na płycie CD i podpisaną przynosimy do pań: Danuty Chmielik, Aliny Kołtuniewicz (sala 312) lub Agnieszki Rakuzy-Wójcik (zaplecze 212) do 12.01.2018.

Do wygrania karta podarunkowa do Empik

Konkurs jest elementem kampanii edukacyjno-prozdrowotnej "Wyłącz komórkę, włącz myślenie" realizowanej 

AKCJA CHARYTATYWNA

Wzorem poprzednich lat przyłączamy się do XXV Ogólnopolskiej Akcji 'Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę'. Celem inicjatywy jest dzielenie się z potrzebującymi darami serca między innymi żywnością, odzieżą, środkami czystości, słodyczami i zabawkami – nowymi lub używanymi, ale w dobrym stanie. Wolontariusze nie zbierają pieniędzy! Na początek 26 listopada 2017 w godzinach 10:00-15:00 odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów połączona z koncertem w Dużym Studiu Radia Lublin - Dar Artystów dla Akcji. Następnie 5 grudnia zapraszamy na 'Mecz Słodkich Serc' pod Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, który zostanie rozegrany w Hali MOSiR o godzinie 18:00. Zbiórka stacjonarna w szkole odbędzie się od 27.11 do 15.12. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji!!!

msk

PROJEKT "ZDROWA JA"

Komunikat skierowany do rodziców oraz 15-letnich dziewcząt.

Zaproszenie do udziału w projekcie "ZDROWA JA"

Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Matki i Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Zdrowia będzie realizować w naszej szkole projekt o nazwie "Ocena skuteczności interwencyjno-profilaktycznego programu poprawy zachowań zdrowotnych 15-letnich dziewcząt klas II z wykorzystaniem techniki telemonitoringu". W założeniu projekt ma się przyczynić do: wzrostu zainteresowania dziewcząt zdrowiem swoim oraz otoczeniem: bieżącej poprawy aktywności fizycznej; ograniczenia zachowań sedentarnych (związanych z siedzącym trybem życia); poprawy zachowań żywieniowych; rezygnacji z zachowań ryzykownych. Projekt ma charakter innowacyjny: opaski monitorujące, które otrzymają uczestniczki projektu, to nie tylko narzędzia promujące zdrowie, ale również modny, technologicznie gadżet, który sprawi, że udział w projekcie będzie dla dziewcząt dobrą zabawą. Koordynatorzy projektu w naszej szkole: Tomasz Szydło - dyrektor, Joanna Sekuła - nauczycielka wychowania fizycznego, Renata Waryszak - pielęgniarka. Czas trwania projektu XII 2017 r. - X 2018 r. więcej informacji w załączniku.

 

INFORMACJA

 

Od dnia 15.10.2017 roku wszystkie nowe informacje pojawiają sie na nowej stronie 
pod tymczasowym adresem: https://sp5swidnik.edupage.org/ 

Wszystkie nowości znajdziecie także na FACEBOOK!  sp5swidnik

Dyktando w Języku Hiszpańskim

Ogłaszam wyniki III Edycji Szkolnego Konkursu Dyktando w Języku Hiszpańskim. 
Konkurs odbył się 17 grudnia 2015 r. wzięło w nim udział 26 uczniów z różnych klas naszego gimnazjum. W tym roku tematem dyktanda były Święta Bożego Narodzenia w Hiszpanii czyli " Navidad en España".

Czytaj więcej...

V edycja konkursu Camões w Lublinie

Dwóch naszych uczniów (Mikołaj Kuterek 3d oraz Grzegorz Paluszek 3c), mających na swoim koncie już niejeden sukces w konkursach na temat Hiszpanii i krajów latynoamerykańskich wystartowało 09 grudnia w konkursie organizowanym przez Centrum Języka Portugalskiego/Camões w Lublinie. Była to już V edycja konkursu wiedzy o Portugalii i Brazylii. Poziom był jak zwykle wysoki a uczestnicy z najdalszych zakątków Lubelszczyzny. 
Mikołaj Kuterek został wyróżniony (uzyskał 4 miejsce tylko 1,5 pkt zabrakło mu do podium) Gratulujemy !


K.K.

 

 

Klasowa wigilia

W ostatni dzień przed przerwą świąteczną klasa hiszpańska, 3c zorganizowała klasową wigilię aby złożyć sobie życzenia, wspólnie pokolędować i smakować świątecznych potraw. W związku z profilem klasy na wigilii znalazł się akcent latynoski – flan z dyni, ale prym wiodły polskie potrawy. Nie zabrakło pierogów z kapustą, śledzi sałatek, ciast i o dziwo jajek. Całość spotkania rozpoczęło
odczytanie fragmentu pisma świętego o Narodzeniu Pańskim, wspólna modlitwa, dzielenie opłatkiem i życzenia. 

K.K.

Pożegnanie w Hiszpańskim stylu!

Na zakończenie 3 lat spędzonych w klasie hiszpańskiej, klasa 3c wspólnie z Paniami od hiszpańskiego (K.Królik i B.Adasik) zorganizowała hiszpański piknik.
Jako danie główne była przekąska " pan tumaca" czy inaczej "pan con tomate" z oliwą z oliwek, czosnkiem, jamón serrano i bazylią mniam, mniam.
Gościem specjalnym pikniku był Paulo z Puerto Rico,a uczniowie zaskoczyli Panie miłą niespodzianką. GRACIAS!
Ciężko się rozstawać po trzech latach wspólnego odkrywania Hiszpańskich osobliwości języka i kultury.
Nos vamos a echar de menos!
K.K.

Ponownie w Barcelonie

Uczniowie naszego gimnazjum ponownie odwiedzili Barcelonę, wycieczka jak zwykle była bardzo interesująca i dostarczyła uczniom wielu wrażeń. Zachwycaliśmy się Barceloną w niesamowitych budowlach Gaudiego z Sagradą Familią na czele, pięknem i egzotyką przyrody oraz cudowną atmosferą stolicy Katalonii. Zwiedzaliśmy także Gironę i Figueras, nie mogło zabraknąć także wizyty w muzeum- teatrze  samego Salvatora Dali. Fani piłki nożnej byli pod wielkim urokiem stadionu Camp Nou, jego niesamowitej historii oraz aury. Pośród wszystkich zgromadzonych tam nagród sportowych  mogliśmy poczuć się jak prawdziwi zwycięscy, a na stanowiskach komentatorskich słyszeliśmy wrzawę kibiców. Po wszystkich tych emocjach mogliśmy spokojnie odpoczywać na plaży w uroczym Lloret de Mar.

Linki do naszych tras:

http://www.endomondo.com/workouts/339662341/11579638

http://www.endomondo.com/workouts/339662341/11579638

http://www.endomondo.com/workouts/340195981/11579638

http://www.endomondo.com/workouts/341034996/11579638

 Linki do filmików: 1. jak będzie wyglądać Sagrada Familia w 2026 oraz drugi filmik Park Guell

 https://www.youtube.com/channel/UCmPiU_Q_v9vV6DH8_-qglrg

 ba

Licznik odwiedzin

606148
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W minionym miesiącu
Wszystkie wizyty razem
55
109
55
605226
1356
5029
606148

Your IP: 54.226.113.250
Server Time: 2017-12-11 08:36:02
Copyright © 2014 Gimnazjum nr 3 Świdnik