Dyktando w Języku Hiszpańskim

Ogłaszam wyniki III Edycji Szkolnego Konkursu Dyktando w Języku Hiszpańskim.
Konkurs odbył się 17 grudnia 2015 r. wzięło w nim udział 26 uczniów z różnych klas naszego gimnazjum. W tym roku tematem dyktanda były Święta Bożego Narodzenia w Hiszpanii czyli " Navidad en España".

Czytaj więcej...

V edycja konkursu Camões w Lublinie

Dwóch naszych uczniów (Mikołaj Kuterek 3d oraz Grzegorz Paluszek 3c), mających na swoim koncie już niejeden sukces w konkursach na temat Hiszpanii i krajów latynoamerykańskich wystartowało 09 grudnia w konkursie organizowanym przez Centrum Języka Portugalskiego/Camões w Lublinie. Była to już V edycja konkursu wiedzy o Portugalii i Brazylii. Poziom był jak zwykle wysoki a uczestnicy z najdalszych zakątków Lubelszczyzny.
Mikołaj Kuterek został wyróżniony (uzyskał 4 miejsce tylko 1,5 pkt zabrakło mu do podium) Gratulujemy !

Klasowa wigilia

W ostatni dzień przed przerwą świąteczną klasa hiszpańska, 3c zorganizowała klasową wigilię aby złożyć sobie życzenia, wspólnie pokolędować i smakować świątecznych potraw. W związku z profilem klasy na wigilii znalazł się akcent latynoski – flan z dyni, ale prym wiodły polskie potrawy. Nie zabrakło pierogów z kapustą, śledzi sałatek, ciast i o dziwo jajek. Całość spotkania rozpoczęło
odczytanie fragmentu pisma świętego o Narodzeniu Pańskim, wspólna modlitwa, dzielenie opłatkiem i życzenia.

K.K.

Pożegnanie w Hiszpańskim stylu!

Na zakończenie 3 lat spędzonych w klasie hiszpańskiej, klasa 3c wspólnie z Paniami od hiszpańskiego (K.Królik i B.Adasik) zorganizowała hiszpański piknik.
Jako danie główne była przekąska " pan tumaca" czy inaczej "pan con tomate" z oliwą z oliwek, czosnkiem, jamón serrano i bazylią mniam, mniam.
Gościem specjalnym pikniku był Paulo z Puerto Rico,a uczniowie zaskoczyli Panie miłą niespodzianką. GRACIAS!
Ciężko się rozstawać po trzech latach wspólnego odkrywania Hiszpańskich osobliwości języka i kultury.
Nos vamos a echar de menos!

Ponownie w Barcelonie

Uczniowie naszego gimnazjum ponownie odwiedzili Barcelonę, wycieczka jak zwykle była bardzo interesująca i dostarczyła uczniom wielu wrażeń. Zachwycaliśmy się Barceloną w niesamowitych budowlach Gaudiego z Sagradą Familią na czele, pięknem i egzotyką przyrody oraz cudowną atmosferą stolicy Katalonii. Zwiedzaliśmy także Gironę i Figueras, nie mogło zabraknąć także wizyty w muzeum- teatrze  samego Salvatora Dali. Fani piłki nożnej byli pod wielkim urokiem stadionu Camp Nou, jego niesamowitej historii oraz aury. Pośród wszystkich zgromadzonych tam nagród sportowych  mogliśmy poczuć się jak prawdziwi zwycięscy, a na stanowiskach komentatorskich słyszeliśmy wrzawę kibiców. Po wszystkich tych emocjach mogliśmy spokojnie odpoczywać na plaży w uroczym Lloret de Mar.

Linki do naszych tras:

Linki do filmików: 1. jak będzie wyglądać Sagrada Familia w 2026 oraz drugi filmik Park Guell

ba

Server Time: 2017-12-11 08:36:02