^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

 

 

SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

"Wyłącz komórkę, włącz myślenie"

Zapraszamy wszystkich uczniów klas VI-VII szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum do udziały w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną "Wyłącz komórkę, włącz myślenie ".

 

Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na negatywne skutki nadużywania urządzeń cyfrowych (telefonów, smart fonów, tabletów, komputerów itp.) oraz zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Praca powinna zawierać:

- min. 15 slajdów, ale nie więcej niż 20;

- własne opinie i spostrzeżenia na ten temat;

- najnowsze badania naukowe i opinie ekspertów (np. psychologów);

- pomysły spędzania wolnego czasu inne niż telefon, komputer itd.;

- źródła informacji zawartych w prezentacji (linki stron, z których autor korzystał).

Ocenie podlegać będą:

- treść;

- umiejętność tworzenia prezentacji.

Pracę tworzymy w dowolnym programie, zapisujemy na płycie CD i podpisaną przynosimy do pań: Danuty Chmielik, Aliny Kołtuniewicz (sala 312) lub Agnieszki Rakuzy-Wójcik (zaplecze 212) do 12.01.2018.

Do wygrania karta podarunkowa do Empik

Konkurs jest elementem kampanii edukacyjno-prozdrowotnej "Wyłącz komórkę, włącz myślenie" realizowanej 

AKCJA CHARYTATYWNA

Wzorem poprzednich lat przyłączamy się do XXV Ogólnopolskiej Akcji 'Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę'. Celem inicjatywy jest dzielenie się z potrzebującymi darami serca między innymi żywnością, odzieżą, środkami czystości, słodyczami i zabawkami – nowymi lub używanymi, ale w dobrym stanie. Wolontariusze nie zbierają pieniędzy! Na początek 26 listopada 2017 w godzinach 10:00-15:00 odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów połączona z koncertem w Dużym Studiu Radia Lublin - Dar Artystów dla Akcji. Następnie 5 grudnia zapraszamy na 'Mecz Słodkich Serc' pod Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, który zostanie rozegrany w Hali MOSiR o godzinie 18:00. Zbiórka stacjonarna w szkole odbędzie się od 27.11 do 15.12. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji!!!

msk

PROJEKT "ZDROWA JA"

Komunikat skierowany do rodziców oraz 15-letnich dziewcząt.

Zaproszenie do udziału w projekcie "ZDROWA JA"

Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Matki i Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Zdrowia będzie realizować w naszej szkole projekt o nazwie "Ocena skuteczności interwencyjno-profilaktycznego programu poprawy zachowań zdrowotnych 15-letnich dziewcząt klas II z wykorzystaniem techniki telemonitoringu". W założeniu projekt ma się przyczynić do: wzrostu zainteresowania dziewcząt zdrowiem swoim oraz otoczeniem: bieżącej poprawy aktywności fizycznej; ograniczenia zachowań sedentarnych (związanych z siedzącym trybem życia); poprawy zachowań żywieniowych; rezygnacji z zachowań ryzykownych. Projekt ma charakter innowacyjny: opaski monitorujące, które otrzymają uczestniczki projektu, to nie tylko narzędzia promujące zdrowie, ale również modny, technologicznie gadżet, który sprawi, że udział w projekcie będzie dla dziewcząt dobrą zabawą. Koordynatorzy projektu w naszej szkole: Tomasz Szydło - dyrektor, Joanna Sekuła - nauczycielka wychowania fizycznego, Renata Waryszak - pielęgniarka. Czas trwania projektu XII 2017 r. - X 2018 r. więcej informacji w załączniku.

 

INFORMACJA

 

Od dnia 15.10.2017 roku wszystkie nowe informacje pojawiają sie na nowej stronie 
pod tymczasowym adresem: https://sp5swidnik.edupage.org/ 

Wszystkie nowości znajdziecie także na FACEBOOK!  sp5swidnik

Konkurs Plastyczny pt. „Stroiki i Pocztówki Świąteczne”

Odbył się Miejski X Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny pt. „Stroiki i Pocztówki Świąteczne” zorganizowany przez MOK. Jury po obejrzeniu prac nadesłanych na konkurs wyróżniło najciekawsze prace, które odznaczały się nowymi technikami, pomysłowością, starannością, a przede wszystkim samodzielnością wykonania. W ocenie prac zwrócono uwagę na materiały użyte do wykonania stroików

Czytaj więcej...

Wywiad z Panią Barbarą Zwolińską

Jutro obchodzimy Święto Niepodległości, ale uczniowie klasy 3c (Sebastian Niedźwiedź, Grzegorz Paluszek, Jakub Podkański, Kacper Kowalczyk i Dawid Staniak) rozpoczęli celebrację tego wydarzenia jeszcze na długo przed 11 listopada. Mianowicie: przeprowadzili wywiad z Panią Barbarą Zwolińską - córką zamordowanego w Katyniu oficera- Zygmunta Przewalskiego. 

Czytaj więcej...

Nagroda za wygraną

30.09.2014 uczennice 3E: Eliza Szwestka, Kamila Kocińska i Małgorzata Doleba zwyciężyły w literackiej grze miejskiej „Wgraj się w literaturę” organizowanej przez I. LO im. Wł. Broniewskiego w Świdniku. W nagrodę 8.10.2014 razem z uczniami „Bronka” pod opieką p. Iwony Rubaj pojechały na dziennikarską wycieczkę do Warszawy. Wizyty w Polskiej Agencji Prasowej, Telewizji Polskiej i Polskim Radiu były wyjątkową okazją do poznania tajników różnych rodzajów dziennikarstwa. „Dotknięcie” mediów to niezwykłe przeżycie.

Dziękujemy za współpracę!


Wyobraźnia i talent, entuzjazm i praca        -  
zarówno artystę jak i widza ubogaca.                                

Opuszczają mury naszej szkoły i odchodzą z grupy teatralnej "Na skrzydłach": Natalia Jurecka, Arek Klej, Natalia Kulczycka, Kasia Guz, Gabrysia Wierzchoś, Agnieszka Szejgiec, Asia Sobczyk, Ala Gontkiewicz,  Ola Zawadzka i Kinga Czarnocka.

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

606154
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W minionym miesiącu
Wszystkie wizyty razem
61
109
61
605226
1362
5029
606154

Your IP: 54.226.113.250
Server Time: 2017-12-11 08:37:32
Copyright © 2014 Gimnazjum nr 3 Świdnik