Projekt Erasmus+ 'Learning for Life'

Dofinansowanie otrzymał kolejny projekt Erasmus+ KA2 ‘Partnerstwa strategiczne wspierające wymianę dobrych praktyk’ zatytułowany ‘Learning for Life by PBL Projects’. Wspólnie z Uniwersytetem Kraju Basków, włoską organizacją Pixel oraz szkołami z Hiszpanii, Portugalii i Rumunii, nauczyciele Gimnazjum nr 3 będą zgłębiać tematykę i wcielać w życie metody kształcenia opartego na projektach (Problem Based Learning) oraz rozwijania inteligencji wielorakiej. Działania zaplanowano na dwa lata. W ramach realizacji zaplanowanych zadań powstanie 12 zestawów z interdyscyplinarnymi projektami, które będą realizować elementy podstawy programowej z matematyki, przedmiotów przyrodniczych, rozwijać umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz umiejętności miękkie. Zestawy, które przeznaczone są do realizacji z uczniami w wieku 12-16 lat, zawierać będą również wskazówki dla nauczycieli oraz przykładowe sposoby ewaluacji dokonań uczniów. Wszystkie zestawy będą dostępne w języku angielskim oraz ojczystym każdej instytucji partnerskiej. Koordynatorzy mają nadzieję, że do realizacji projektu uda się włączyć pozostałe szkoły naszego miasta.

Okres realizacji: 01.09.2016 - 31.08.2018

Strona projektu: http://learningforlife.pixel-online.org/

Projekt Erasmus+ W=H2O

Od września 2016r. szkoła rozpoczęła realizację kolejnego przedsięwzięcia, tym razem jest to projekt Erasmus+ KA2 ‘Partnerstwa strategiczne na rzecz innowacji’. Projekt zatytułowany ‘Water Equals Hundreds of Opportunities’ potrwa 3 lata i będzie realizowany wspólnie z partnerami z Francji, Holandii, Hiszpanii, Włoch, Turcji, Anglii i Węgier. Projekt koncentruje się wokół tematu wody i ma uświadomić młodym ludziom jak jest ona ważna w każdym aspekcie naszego życia. Pozwoli on uczniom na zgłębienie tematu projektu w ciekawy sposób oraz poszukanie kreatywnych rozwiązań problemów z wodą. W Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się już artystyczna wystawa prac plastycznych. Zaplanowano spotkania z ekspertami, wycieczkę do zakładów produkcji butelkowanej wody pitnej oraz przeprowadzenie szeregu ciekawych eksperymentów. Podsumowaniem każdego roku działań będzie tydzień Międzynarodowej Wymiany Młodzieży, podczas którego gimnazjaliści z „Trójki” będą mogli podzielić się swoją wiedzą i zdobytymi umiejętnościami ze swoimi rówieśnikami z Europy.

Twinspace: https://twinspace.etwinning.net/30925/home

2013-2015 - 'Beware, Be Aware'

W latach 2013-2015 Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Świdniku realizuje kolejny projekt Międzynarodowej Wymiany Młodzieży "Beware - Be Aware". Szkoła otrzymała dofinansowanie z Narodowej Agencji Programu Comenius. Nasze szkoły partnerskie znajdują się w Aalten (Holandia), Badajoz (Hiszpania), Bergues (Francja), Hondschoote (Francja), Brugge (Belgia), Halásztelek (Węgry), Paks (Węgry), Padova (Włochy), Piove di Sacco (Włochy). Jak co roku do naszych europejskich partnerów dołącza amerykańska szkoła Charles Wright Academy ze stanu Washington.

Czytaj więcej...

Server Time: 2017-12-11 08:46:53