^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

 

 

SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

"Wyłącz komórkę, włącz myślenie"

Zapraszamy wszystkich uczniów klas VI-VII szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum do udziały w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną "Wyłącz komórkę, włącz myślenie ".

 

Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na negatywne skutki nadużywania urządzeń cyfrowych (telefonów, smart fonów, tabletów, komputerów itp.) oraz zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Praca powinna zawierać:

- min. 15 slajdów, ale nie więcej niż 20;

- własne opinie i spostrzeżenia na ten temat;

- najnowsze badania naukowe i opinie ekspertów (np. psychologów);

- pomysły spędzania wolnego czasu inne niż telefon, komputer itd.;

- źródła informacji zawartych w prezentacji (linki stron, z których autor korzystał).

Ocenie podlegać będą:

- treść;

- umiejętność tworzenia prezentacji.

Pracę tworzymy w dowolnym programie, zapisujemy na płycie CD i podpisaną przynosimy do pań: Danuty Chmielik, Aliny Kołtuniewicz (sala 312) lub Agnieszki Rakuzy-Wójcik (zaplecze 212) do 12.01.2018.

Do wygrania karta podarunkowa do Empik

Konkurs jest elementem kampanii edukacyjno-prozdrowotnej "Wyłącz komórkę, włącz myślenie" realizowanej 

AKCJA CHARYTATYWNA

Wzorem poprzednich lat przyłączamy się do XXV Ogólnopolskiej Akcji 'Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę'. Celem inicjatywy jest dzielenie się z potrzebującymi darami serca między innymi żywnością, odzieżą, środkami czystości, słodyczami i zabawkami – nowymi lub używanymi, ale w dobrym stanie. Wolontariusze nie zbierają pieniędzy! Na początek 26 listopada 2017 w godzinach 10:00-15:00 odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów połączona z koncertem w Dużym Studiu Radia Lublin - Dar Artystów dla Akcji. Następnie 5 grudnia zapraszamy na 'Mecz Słodkich Serc' pod Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, który zostanie rozegrany w Hali MOSiR o godzinie 18:00. Zbiórka stacjonarna w szkole odbędzie się od 27.11 do 15.12. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji!!!

msk

PROJEKT "ZDROWA JA"

Komunikat skierowany do rodziców oraz 15-letnich dziewcząt.

Zaproszenie do udziału w projekcie "ZDROWA JA"

Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Matki i Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Zdrowia będzie realizować w naszej szkole projekt o nazwie "Ocena skuteczności interwencyjno-profilaktycznego programu poprawy zachowań zdrowotnych 15-letnich dziewcząt klas II z wykorzystaniem techniki telemonitoringu". W założeniu projekt ma się przyczynić do: wzrostu zainteresowania dziewcząt zdrowiem swoim oraz otoczeniem: bieżącej poprawy aktywności fizycznej; ograniczenia zachowań sedentarnych (związanych z siedzącym trybem życia); poprawy zachowań żywieniowych; rezygnacji z zachowań ryzykownych. Projekt ma charakter innowacyjny: opaski monitorujące, które otrzymają uczestniczki projektu, to nie tylko narzędzia promujące zdrowie, ale również modny, technologicznie gadżet, który sprawi, że udział w projekcie będzie dla dziewcząt dobrą zabawą. Koordynatorzy projektu w naszej szkole: Tomasz Szydło - dyrektor, Joanna Sekuła - nauczycielka wychowania fizycznego, Renata Waryszak - pielęgniarka. Czas trwania projektu XII 2017 r. - X 2018 r. więcej informacji w załączniku.

 

INFORMACJA

 

Od dnia 15.10.2017 roku wszystkie nowe informacje pojawiają sie na nowej stronie 
pod tymczasowym adresem: https://sp5swidnik.edupage.org/ 

Wszystkie nowości znajdziecie także na FACEBOOK!  sp5swidnik

Projekt Erasmus+ 'Learning for Life'

 

Dofinansowanie otrzymał kolejny projekt Erasmus+ KA2 ‘Partnerstwa strategiczne wspierające wymianę dobrych praktyk’ zatytułowany ‘Learning for Life by PBL Projects’. Wspólnie z Uniwersytetem Kraju Basków, włoską organizacją Pixel oraz szkołami z Hiszpanii, Portugalii i Rumunii, nauczyciele Gimnazjum nr 3 będą zgłębiać tematykę i wcielać w życie metody kształcenia opartego na projektach (Problem Based Learning) oraz rozwijania inteligencji wielorakiej. Działania zaplanowano na dwa lata. W ramach realizacji zaplanowanych zadań powstanie 12 zestawów z interdyscyplinarnymi projektami, które będą realizować elementy podstawy programowej z matematyki, przedmiotów przyrodniczych, rozwijać umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz umiejętności miękkie. Zestawy, które przeznaczone są do realizacji z uczniami w wieku 12-16 lat, zawierać będą również wskazówki dla nauczycieli oraz przykładowe sposoby ewaluacji dokonań uczniów. Wszystkie zestawy będą dostępne w języku angielskim oraz ojczystym każdej instytucji partnerskiej. Koordynatorzy mają nadzieję, że do realizacji projektu uda się włączyć pozostałe szkoły naszego miasta.

Okres realizacji: 01.09.2016 - 31.08.2018

Strona projektu: http://learningforlife.pixel-online.org/

Projekt Erasmus+ W=H2O

Od września 2016r. szkoła rozpoczęła realizację kolejnego przedsięwzięcia, tym razem jest to projekt Erasmus+ KA2 ‘Partnerstwa strategiczne na rzecz innowacji’. Projekt zatytułowany ‘Water Equals Hundreds of Opportunities’ potrwa 3 lata i będzie realizowany wspólnie z partnerami z Francji, Holandii, Hiszpanii, Włoch, Turcji, Anglii i Węgier. Projekt koncentruje się wokół tematu wody i ma uświadomić młodym ludziom jak jest ona ważna w każdym aspekcie naszego życia. Pozwoli on uczniom na zgłębienie tematu projektu w ciekawy sposób oraz poszukanie kreatywnych rozwiązań problemów z wodą. W Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się już artystyczna wystawa prac plastycznych. Zaplanowano spotkania z ekspertami, wycieczkę do zakładów produkcji butelkowanej wody pitnej oraz przeprowadzenie szeregu ciekawych eksperymentów. Podsumowaniem każdego roku działań będzie tydzień Międzynarodowej Wymiany Młodzieży, podczas którego gimnazjaliści z „Trójki” będą mogli podzielić się swoją wiedzą i zdobytymi umiejętnościami ze swoimi rówieśnikami z Europy.

Twinspace: https://twinspace.etwinning.net/30925/home

2013-2015 - 'Beware, Be Aware'

W latach 2013-2015 Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Świdniku realizuje kolejny projekt Międzynarodowej Wymiany Młodzieży "Beware - Be Aware". Szkoła otrzymała dofinansowanie z Narodowej Agencji Programu Comenius. Nasze szkoły partnerskie znajdują się w Aalten (Holandia), Badajoz (Hiszpania), Bergues (Francja), Hondschoote (Francja), Brugge (Belgia), Halásztelek (Węgry), Paks (Węgry), Padova (Włochy), Piove di Sacco (Włochy). Jak co roku do naszych europejskich partnerów dołącza amerykańska szkoła Charles Wright Academy ze stanu Washington.

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

606188
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W minionym miesiącu
Wszystkie wizyty razem
95
109
95
605226
1396
5029
606188

Your IP: 54.226.113.250
Server Time: 2017-12-11 08:46:53
Copyright © 2014 Gimnazjum nr 3 Świdnik