Tradycje szkolne

TRADYCJE SZKOLNE

• spotkania z ciekawymi ludźmi (m.in. poetką ludową Marią Gleń, misjonarzami Afryki, ludźmi lotnictwa, poetką i malarką Jadwigą Koperdą - Grześkowiak, sportowcem Grzegorzem Sposobem, Sportowcem Rafałem Kubackim, prezesem PCK Zdzisławem Kardasiewiczem, ojcem Filipem Leszkiem Buczyńskim)
  • wycieczki do miejsc pamięci (Majdanek, Muzeum Powstania Warszawskiego, Powązki, Cytadela, Pawiak)
  • wycieczki do teatru (Teatr im. Osterwy w Lublinie, Teatr Wielki w Warszawie, Teatr Polski w Warszawie, Teatr Roma, Opera Narodowa w Warszawie, Teatr Muzyczny w Lublinie)
  • lekcje muzealne (w Muzeum Narodowym, w Muzeum na Zamku w Lublinie, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Pałacu w Wilanowie w Warszawie)
  • wycieczki pod hasłem "Poznaj swoją małą ojczyznę", "Cudze chwalicie, swego nie znacie"
  • wycieczki krajoznawcze
  • Pierwszy Dzień Wiosny - konkursy na zabytki europejskie, europejskie wystroje sal lekcyjnych
  • Dzień Chłopaka, andrzejki, mikołajki, klasowe wigilie, walentynki, bale karnawałowe, dyskoteki
  • Dzień Noblistów
  • Bal Absolwentów
  • Dzień Papieski
  • warsztaty dziennikarskie, filmowe, fotograficzne
  • Sprzątanie Świata
  • promocja szkoły