^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

 

 

SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

"Wyłącz komórkę, włącz myślenie"

Zapraszamy wszystkich uczniów klas VI-VII szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum do udziały w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną "Wyłącz komórkę, włącz myślenie ".

 

Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na negatywne skutki nadużywania urządzeń cyfrowych (telefonów, smart fonów, tabletów, komputerów itp.) oraz zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Praca powinna zawierać:

- min. 15 slajdów, ale nie więcej niż 20;

- własne opinie i spostrzeżenia na ten temat;

- najnowsze badania naukowe i opinie ekspertów (np. psychologów);

- pomysły spędzania wolnego czasu inne niż telefon, komputer itd.;

- źródła informacji zawartych w prezentacji (linki stron, z których autor korzystał).

Ocenie podlegać będą:

- treść;

- umiejętność tworzenia prezentacji.

Pracę tworzymy w dowolnym programie, zapisujemy na płycie CD i podpisaną przynosimy do pań: Danuty Chmielik, Aliny Kołtuniewicz (sala 312) lub Agnieszki Rakuzy-Wójcik (zaplecze 212) do 12.01.2018.

Do wygrania karta podarunkowa do Empik

Konkurs jest elementem kampanii edukacyjno-prozdrowotnej "Wyłącz komórkę, włącz myślenie" realizowanej 

AKCJA CHARYTATYWNA

Wzorem poprzednich lat przyłączamy się do XXV Ogólnopolskiej Akcji 'Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę'. Celem inicjatywy jest dzielenie się z potrzebującymi darami serca między innymi żywnością, odzieżą, środkami czystości, słodyczami i zabawkami – nowymi lub używanymi, ale w dobrym stanie. Wolontariusze nie zbierają pieniędzy! Na początek 26 listopada 2017 w godzinach 10:00-15:00 odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów połączona z koncertem w Dużym Studiu Radia Lublin - Dar Artystów dla Akcji. Następnie 5 grudnia zapraszamy na 'Mecz Słodkich Serc' pod Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, który zostanie rozegrany w Hali MOSiR o godzinie 18:00. Zbiórka stacjonarna w szkole odbędzie się od 27.11 do 15.12. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji!!!

msk

PROJEKT "ZDROWA JA"

Komunikat skierowany do rodziców oraz 15-letnich dziewcząt.

Zaproszenie do udziału w projekcie "ZDROWA JA"

Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Matki i Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Zdrowia będzie realizować w naszej szkole projekt o nazwie "Ocena skuteczności interwencyjno-profilaktycznego programu poprawy zachowań zdrowotnych 15-letnich dziewcząt klas II z wykorzystaniem techniki telemonitoringu". W założeniu projekt ma się przyczynić do: wzrostu zainteresowania dziewcząt zdrowiem swoim oraz otoczeniem: bieżącej poprawy aktywności fizycznej; ograniczenia zachowań sedentarnych (związanych z siedzącym trybem życia); poprawy zachowań żywieniowych; rezygnacji z zachowań ryzykownych. Projekt ma charakter innowacyjny: opaski monitorujące, które otrzymają uczestniczki projektu, to nie tylko narzędzia promujące zdrowie, ale również modny, technologicznie gadżet, który sprawi, że udział w projekcie będzie dla dziewcząt dobrą zabawą. Koordynatorzy projektu w naszej szkole: Tomasz Szydło - dyrektor, Joanna Sekuła - nauczycielka wychowania fizycznego, Renata Waryszak - pielęgniarka. Czas trwania projektu XII 2017 r. - X 2018 r. więcej informacji w załączniku.

 

INFORMACJA

 

Od dnia 15.10.2017 roku wszystkie nowe informacje pojawiają sie na nowej stronie 
pod tymczasowym adresem: https://sp5swidnik.edupage.org/ 

Wszystkie nowości znajdziecie także na FACEBOOK!  sp5swidnik

Pierwsza dyskoteka w tym roku szkolnym!

4-go października 2016 roku Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 3 zorganizował charytatywną dyskotekę. Dochód z imprezy został przeznaczony na pomoc dla Amelki-Marzycielki, która walczy ze złośliwym nowotworem oczka: siatkówczakiem. Biletem wstępu był wcześniej zakupiony lub własnoręcznie wykonany motyl, natomiast motywem przewodnim były ubrania w odcieniach niebieskiego i różowego (inspiracją był plakat informujący o chorobie dziewczynki).

 

Czytaj więcej...

Pomagamy...

Wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka postanowiliśmy jeszcze przed feriami pomóc jednej z świdnickich rodzin, która znalazła się w trudnej sytuacji finansowej.. W akcję zbierania środków higieny, środków czystości, pieluch, ubrań, żywności zaangażowali się uczniowie, rodzice, nauczyciele całego Zespołu Szkół nr 2 w Świdniku, zarówno Szkoły Podstawowej nr 5 jak i Gimnazjum nr 3. W imieniu rodziny serdecznie wszystkim DZIĘKUJEMY za okazane serce i dołączamy podziękowania przesłane przez rodzinę.

arw

Uroczysta Gala Mikołajów

5 grudnia by zaakcentować sympatię do Santa Claus urządziliśmy Galę Mikołajów. Uczniowie oraz nauczyciele chętnie włożyli czerwone stroje, mikołajowe czapki, rogi renifera i inne świąteczne elementy stroju. Urządziliśmy również konkurs na najlepiej przebranego Świętego Mikołaja, jednogłośnie został nim Damian Czerniak z klasy 2f. W nagrodę otrzymał odrzutowe sanie. Wszystkie klasy miały również możliwość zrobienia sobie mikołajowej sesji fotograficznej, którą profesjonalnie obsługiwał Dawid Staniak  z pomocą Angeliki Pranagal, Igi Blicharz, Sandry Bereś z klasy oraz Natalii Karpiuk i Natalii Kozłowicz. Dekorację do zdjęć przygotowały uczennice klasy 2a: Karolina Piasecka, Agnieszka Lech, Ola Kondracka, Julka Nakonieczna pod kierunkiem pani Elżbiety Kulczyńskiej. Ponieważ mikołajowy wygląd uczniów wzbudził zachwyt naszych młodszych kolegów ze szkoły podstawowej, odwiedziliśmy ich w świetlicy i w salach lekcyjnych ze słodkimi upominkami. Ten wyjątkowy dzień dostarczył nam wiele pozytywnych emocji wprowadzając nas tym samym w ciepłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. 

Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt w Krzesimowie

Na przełomie października/listopada zbieraliśmy karmę oraz koce na rzecz bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku w Krzesimowie. Dzięki zaangażowaniu i wrażliwości naszych uczniów udało nam się zgromadzić i przekazać zwierzętom ok. 125 kg karmy, 12 koców, legowisko i poduszki.

W imieniu pracowników schroniska wszystkim uczniom naszej szkoły serdecznie dziękujemy…

Dzień Nauczyciela 2014/2015

15 października 2014 r., by godnie uczcić Święto Komisji Edukacji Narodowej uczniowie na cześć  nauczycielom przygotowali część artystyczną. Akademia miała charakter żartobliwy i przedstawiała fikcyjne scenki z pokoju nauczycielskiego. Dzięki temu dostarczyła wiele śmiechu i niezapomnianych wrażeń zarówno uczniom jak i nauczycielom. Oprócz tego, na belfrów w pokoju nauczycielskim czekała słodka niespodzianka, wykonana przez wychowanków. Autorem scenariusza i kierownikiem przedstawienia był Mateusz Wszelaki- uczeń klasy 3c. 

Licznik odwiedzin

606182
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W minionym miesiącu
Wszystkie wizyty razem
89
109
89
605226
1390
5029
606182

Your IP: 54.226.113.250
Server Time: 2017-12-11 08:46:07
Copyright © 2014 Gimnazjum nr 3 Świdnik