Ogólnoszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

W dn. 22 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej w ramach projektu Szkoła Młodych Patriotów. Ideą konkursu było krzewienie wartości patriotycznych wśród młodzieży oraz upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorkami imprezy były panie Magdalena Stelmach-Kopeć, Magdalena Witczak oraz Monika Lechnio-Lewicka – nauczycielki  języka polskiego. Na początku marca został ogłoszony konkurs wraz z regulaminem uczestnictwa. Uczniowie z kl. IV-VI oraz VII-III (gimnazjum) pod opieką nauczycieli dokonali wyboru właściwego repertuaru i zgłosili swój udział w zmaganiach konkursowych. W dniu konkursu jury w składzie: p. Magdalena Stelmach-Kopeć, p. Magdalena Witczak oraz p. Monika Lechnio-Lewicka wysłuchało 26 utworów patriotycznych autorstwa m.in. M. Konopnickiej, T. Różewicza, W. Szymborskiej, A. Mickiewicza, Cz. Miłosza czy też K.K. Baczyńskiego. Zwycięzcy oraz wyróżnieni w dwóch kategoriach recytatorzy otrzymali gratulacje p. wicedyrektor M. Herdy oraz nagrody książkowe i dyplomy. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy, ponieważ prezentowali naprawdę wysoki poziom, dając popis talentu i prawdziwej wrażliwości, natomiast nauczycielom dziękujemy za przygotowanie młodych recytatorów.

Kategoria klas młodszych:

I miejsce – Urszula Łopucka, kl. 4f

II miejsce – Zuzanna Szwestka, kl. 6d

III miejsce – Marta Korneszczuk, kl. 5e

Wyróżnienia – Kacper Cymborski, kl. 4c,  Paulina Włosek, kl. 4e

Kategoria klas starszych:

I miejsce – Mateusz Piekarczyk, kl. 2a

II miejsce – Agata Kołtun, kl. 3f

III miejsce – Aleksandra Giza, kl. 3f

Wyróżnienia – Wiktoria Hejno, kl. 3f, Helena Chinek, kl. 2c, Emilia Majewska, kl. 7b

Your IP: 54.163.14.144
Server Time: 2024-03-29 03:08:02