Czytamy świetliczakom!

W tym roku szkolnym uczniowie z kl. 3f, należący do Klubu Czytelniczego pod opieką p. Magdaleny Stelmach – Kopeć we współpracy z p. Moniką Łakotą,  po raz trzeci (wcześniej w Przedszkolu nr 7 oraz w Szkole Podstawowej nr 5) biorą udział w ogólnopolskim programie PoczytajMY i czytają w szkolnej świetlicy SP 5! Dlaczego bierzemy udział w programie? Głośne czytanie maluchom rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata. Buduje emocjonalne więzi między czytającymi a słuchającymi dziećmi: młodzi „lektorzy” stają się dla nich przewodnikami i często przyjaciółmi. Kształtuje nawyk czytania książek i promuje czytelnictwo wśród młodych ludzi. Pierwsze spotkanie czytelnicze przygotowały Nikola, Karolina i Kornelia, motywując dzieci do słuchania bajek, a następnie rozmowy o nich i rysowania bajkowych bohaterów. Ostatnio ze świetliczakami spotkały się Klaudia i Martyna, by przeczytać dzieciom legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Dzieci pięknie słuchały i wykazały się ogromną wiedzą na temat naszego kraju. Po wysłuchaniu tekstu recytowały pięknie wierszyki o ojczyźnie i namalowały symbole narodowe – opowiada  Klaudia Witkowska tuż po czytelniczym spotkaniu. Kolejne wizyty z książką u sympatycznych świetliczaków już niebawem!

Your IP: 52.91.54.203
Server Time: 2024-03-29 08:57:18