^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

 

 

SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

"Wyłącz komórkę, włącz myślenie"

Zapraszamy wszystkich uczniów klas VI-VII szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum do udziały w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną "Wyłącz komórkę, włącz myślenie ".

 

Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na negatywne skutki nadużywania urządzeń cyfrowych (telefonów, smart fonów, tabletów, komputerów itp.) oraz zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Praca powinna zawierać:

- min. 15 slajdów, ale nie więcej niż 20;

- własne opinie i spostrzeżenia na ten temat;

- najnowsze badania naukowe i opinie ekspertów (np. psychologów);

- pomysły spędzania wolnego czasu inne niż telefon, komputer itd.;

- źródła informacji zawartych w prezentacji (linki stron, z których autor korzystał).

Ocenie podlegać będą:

- treść;

- umiejętność tworzenia prezentacji.

Pracę tworzymy w dowolnym programie, zapisujemy na płycie CD i podpisaną przynosimy do pań: Danuty Chmielik, Aliny Kołtuniewicz (sala 312) lub Agnieszki Rakuzy-Wójcik (zaplecze 212) do 12.01.2018.

Do wygrania karta podarunkowa do Empik

Konkurs jest elementem kampanii edukacyjno-prozdrowotnej "Wyłącz komórkę, włącz myślenie" realizowanej 

AKCJA CHARYTATYWNA

Wzorem poprzednich lat przyłączamy się do XXV Ogólnopolskiej Akcji 'Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę'. Celem inicjatywy jest dzielenie się z potrzebującymi darami serca między innymi żywnością, odzieżą, środkami czystości, słodyczami i zabawkami – nowymi lub używanymi, ale w dobrym stanie. Wolontariusze nie zbierają pieniędzy! Na początek 26 listopada 2017 w godzinach 10:00-15:00 odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów połączona z koncertem w Dużym Studiu Radia Lublin - Dar Artystów dla Akcji. Następnie 5 grudnia zapraszamy na 'Mecz Słodkich Serc' pod Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, który zostanie rozegrany w Hali MOSiR o godzinie 18:00. Zbiórka stacjonarna w szkole odbędzie się od 27.11 do 15.12. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji!!!

msk

PROJEKT "ZDROWA JA"

Komunikat skierowany do rodziców oraz 15-letnich dziewcząt.

Zaproszenie do udziału w projekcie "ZDROWA JA"

Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Matki i Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Zdrowia będzie realizować w naszej szkole projekt o nazwie "Ocena skuteczności interwencyjno-profilaktycznego programu poprawy zachowań zdrowotnych 15-letnich dziewcząt klas II z wykorzystaniem techniki telemonitoringu". W założeniu projekt ma się przyczynić do: wzrostu zainteresowania dziewcząt zdrowiem swoim oraz otoczeniem: bieżącej poprawy aktywności fizycznej; ograniczenia zachowań sedentarnych (związanych z siedzącym trybem życia); poprawy zachowań żywieniowych; rezygnacji z zachowań ryzykownych. Projekt ma charakter innowacyjny: opaski monitorujące, które otrzymają uczestniczki projektu, to nie tylko narzędzia promujące zdrowie, ale również modny, technologicznie gadżet, który sprawi, że udział w projekcie będzie dla dziewcząt dobrą zabawą. Koordynatorzy projektu w naszej szkole: Tomasz Szydło - dyrektor, Joanna Sekuła - nauczycielka wychowania fizycznego, Renata Waryszak - pielęgniarka. Czas trwania projektu XII 2017 r. - X 2018 r. więcej informacji w załączniku.

 

INFORMACJA

 

Od dnia 15.10.2017 roku wszystkie nowe informacje pojawiają sie na nowej stronie 
pod tymczasowym adresem: https://sp5swidnik.edupage.org/ 

Wszystkie nowości znajdziecie także na FACEBOOK!  sp5swidnik

Pomoc dla uczniów

Caritas organizuje pomoc dla uczniów, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Formy pomocy:
I. Finansowanie obiadu dla ucznia.
● Wychowawcy klas/rodzice zgłaszają do sekretariatu szkoły ilość osób, które potrzebują dofinansowania do obiadu, termin zgłoszeń do 20.09.2016r.
II. Program stypendialny dla dzieci i młodzieży - "Skrzydła":

Czytaj więcej...

Akcja charytatywna SKC

Akcja charytatywna SKC organizowana przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
Rekord Guinnessa „Kilometry Dobra”. Zbieramy ZŁOTÓWKI i wrzucamy do puszki CARITAS. mCelem kampanii „Kilometry dobra” jest zebranie środków finansowych na budowę Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie, w którym powstanie Domowe Hospicjum, Ośrodek Terapii i Rehabilitacji, świetlica dla dzieci i seniorów oraz Centrum Wolontariatu. Złotówki można wrzucać do puszki w Sekretariacie Szkoły. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji, która trwa do 22.05!

Wizyta w MCUS

17 stycznia uczniowie naszego gimnazjum pod opieką Pani Katarzyny Pryputniewicz przedstawili jasełka w MCUS w Świdniku. Przedstawienie nawiązywało nie tylko do najważniejszych wydarzeń z życia Jezusa ale także było przeplatane współczesnymi scenkami z zycia szkoły. Występ urozmaicały śpiewy naszych uczennic przy akompaniamencie uzdolnionych uczniów. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, wielokrotnie było nagradzane brawami.
Antonie de Saint Exupery mówił, że naprawdę istnieje tylko jedna radość - obcowania z ludźmi. I taka radość po występie nam pozostała... 

kp

 

Gala Szkolnych Kół Caritas

12 Stycznia odbyła się pierwsza uroczysta Gala Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Rozpoczęliśmy Mszą święta, której przewodniczył ks. Dyrektor Wiesław Kosicki, a następnie zaprezentowaliśmy działalność Szkolnego Koła Caritas Gimnazjum nr 3 w Świdniku. I wreszcie nadszedł ten moment: zajęliśmy III miejsce w konkursie dla Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Lubelskiej zorganizowanym w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nagrodą jest prywatny seans filmowy w Kinie Caritas. Wszystkim, którzy zakupili wigilijną świecę serdecznie dziękujemy. Dochód został przeznaczony dla ubogich dzieci i młodzieży naszej diecezji. 

kp

 

Licznik odwiedzin

606145
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W minionym miesiącu
Wszystkie wizyty razem
52
109
52
605226
1353
5029
606145

Your IP: 54.226.113.250
Server Time: 2017-12-11 08:35:14
Copyright © 2014 Gimnazjum nr 3 Świdnik