Projekt Erasmus+ "Focus on Students with Mathematics Learning Disabilities"

Nasza szkoła bierze udział w kolejnym projekcie Erasmus+ "Focus on Students with Mathematics Learning Disabilities - SMiLD", dotyczącym trudności w uczeniu się matematyki oraz dyskalkulii.

Podstawowe cele projektu:

- zdefiniowanie, czym są zaburzenia związane z nauką matematyki, w celu lepszego zrozumienia funkcjonowania uczniów, którzy na nie cierpią
- zidentyfikowanie skutecznych metod pracy rozwijających umiejętności matematyczne w czasie nauki szkolnej i późniejszym okresie
- stworzenie odpowiednich narzędzi do diagnozowania zaburzeń zdolności wykonywania działań arytmetycznych
- zaprojektowanie skutecznych narzędzi, które pomogą uczniom i ich rodzicom pokonywać trudności, stanowić zachętę i dokonywać postępów w procesie nauki matematyki
- zachęcanie nauczycieli do wykorzystywania strategii kognitywnych w pracy z uczniami z dyskalkulią i trudnościami w uczeniu się matematyki

Czas trwania projektu: 1.10.2018 - 30.09.2020

Organizacje partnerskie:

- Università degli Studi di Genova, Dipartimento di Matematica, Włochy
- Pixel, Włochy
- Istituto Statale Di Istruzione Superiore “N. Machiavelli” we Florencji, Włochy
- Uniwersytet Wrocławski, Polska
- Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku, Polska
- Instituto Politécnico de Bragança, Portugalia
- Agrupamento de Escolas Emídio Garcia w Bragança, Portugalia

Strona projektu: https://smild.pixel-online.org/index.php

XV Lubelski Festiwal Wiedzy

18 września 2018 klasa 3c GIM oraz 8B SP udały się pod opieką Pań: Beaty Adasik, Katarzyny Królik, Anny Szewczyk-Herety oraz Klaudii Chachuły - Smyk na Katolicki Uniwersytet Lubelski na wykład zorganizowany w ramach  XV Lubelskiego Festiwalu Wiedzy. Nasz wykład odbywał się w Instytucie Filologii Romańskiej i dotyczył znanego na całym świecie hiszpańskiego święta San Fermines, kojarzonego z gonitwą

Czytaj więcej...

Dobrowolne ubezpiecznie NNW!

Szanowni Państwo.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców naszej szkoły, Rada Rodziców - na rok szkolny 2018/2019 - rekomenduje zawarcie dobrowolnego ubezpieczenia NNW w TU InterRisk.
W załączniku znajdziecie Państwo zakres ubezpieczenia oraz folder informacyjny. Jeśli będziecie Państwo potrzebowali dodatkowych informacji,
proszę o kontakt z Panem Andrzejem Mierzickim, telefon: 609 048 605.
Rodzice którzy ubezpieczą swoje dzieci w tej procedurze mają gwarancję, że zostaną one objęte ochroną ubezpieczeniową od 01.09.2018 r. do 31.08.2019 r. (będzie zachowana ciągłość ubezpieczenia)

Ostateczny termin ubezpieczenia dziecka to: 30 października 2018r.
Aby ubezpieczyć dziecko należy wejść na stronę:
a następnie wprowadzić numer:
zf9eg

Po zalogowaniu się, proszę postępować wg instrukcji. (Uwaga: proszę wybrać wariant ubezpieczenia (4 do wyboru) i zaznaczyć wyczynowe uprawianie sportu lub nie)
Zgodnie z oczekiwaniami rodziców, polisa zawiera różne (pod względem cenowym) warianty ubezpieczenia. Dodatkowo, polisa zawiera możliwość ubezpieczenia (za dodatkową opłatą) dzieci, które wyczynowo uprawiają sport.
W razie pytań lub problemów proszę o kontakt z:
Kancelaria Brokerska - Andrzej Mierzicki tel. 609 048 605, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ;

Mając nadzieję, że przesłane informacje okażą się pomocne
z poważaniem
Marcin Lenard
Przewodniczący Rady Rodziców.

załączniki:

Poznaliśmy prawdziwą historię polskich asów przestworzy

W dn. 11. września uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli wybrali się do świdnickiego Kina Lot, aby obejrzeć film pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” w reż. Denisa Delicia. Jest to ekranizacja powieści - bestselleru Arkadego Fiedlera pod tym samym tytułem. Po powrocie młodzież żywo komentowała obejrzane dzieło, redagując także sprawozdania-recenzje podczas lekcji j. polskiego.

Zapraszamy do udziału w Wymianie Młodzieży

Kolejny rok nasza szkoła organizuje Międzynarodową Wymianę Młodzieży w ramach projektu Erasmus+ 'Water Equals Hundreds of Opportunities'. Dzięki udziałowi w projekcie można doskonalić swoje umiejętności językowe, poznawać ciekawe kraje i kultury, nawiązać nowe przyjaźnie. Zapraszamy do udziału uczniów klasy 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klasy 3 gimnazjum.

Ankieta do wypełnienia dla uczestników

1193268
1191723