^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

 

 

SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY

"Wyłącz komórkę, włącz myślenie"

Zapraszamy wszystkich uczniów klas VI-VII szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum do udziały w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną "Wyłącz komórkę, włącz myślenie ".

 

Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na negatywne skutki nadużywania urządzeń cyfrowych (telefonów, smart fonów, tabletów, komputerów itp.) oraz zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Praca powinna zawierać:

- min. 15 slajdów, ale nie więcej niż 20;

- własne opinie i spostrzeżenia na ten temat;

- najnowsze badania naukowe i opinie ekspertów (np. psychologów);

- pomysły spędzania wolnego czasu inne niż telefon, komputer itd.;

- źródła informacji zawartych w prezentacji (linki stron, z których autor korzystał).

Ocenie podlegać będą:

- treść;

- umiejętność tworzenia prezentacji.

Pracę tworzymy w dowolnym programie, zapisujemy na płycie CD i podpisaną przynosimy do pań: Danuty Chmielik, Aliny Kołtuniewicz (sala 312) lub Agnieszki Rakuzy-Wójcik (zaplecze 212) do 12.01.2018.

Do wygrania karta podarunkowa do Empik

Konkurs jest elementem kampanii edukacyjno-prozdrowotnej "Wyłącz komórkę, włącz myślenie" realizowanej 

AKCJA CHARYTATYWNA

Wzorem poprzednich lat przyłączamy się do XXV Ogólnopolskiej Akcji 'Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę'. Celem inicjatywy jest dzielenie się z potrzebującymi darami serca między innymi żywnością, odzieżą, środkami czystości, słodyczami i zabawkami – nowymi lub używanymi, ale w dobrym stanie. Wolontariusze nie zbierają pieniędzy! Na początek 26 listopada 2017 w godzinach 10:00-15:00 odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów połączona z koncertem w Dużym Studiu Radia Lublin - Dar Artystów dla Akcji. Następnie 5 grudnia zapraszamy na 'Mecz Słodkich Serc' pod Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, który zostanie rozegrany w Hali MOSiR o godzinie 18:00. Zbiórka stacjonarna w szkole odbędzie się od 27.11 do 15.12. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji!!!

msk

PROJEKT "ZDROWA JA"

Komunikat skierowany do rodziców oraz 15-letnich dziewcząt.

Zaproszenie do udziału w projekcie "ZDROWA JA"

Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Matki i Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Zdrowia będzie realizować w naszej szkole projekt o nazwie "Ocena skuteczności interwencyjno-profilaktycznego programu poprawy zachowań zdrowotnych 15-letnich dziewcząt klas II z wykorzystaniem techniki telemonitoringu". W założeniu projekt ma się przyczynić do: wzrostu zainteresowania dziewcząt zdrowiem swoim oraz otoczeniem: bieżącej poprawy aktywności fizycznej; ograniczenia zachowań sedentarnych (związanych z siedzącym trybem życia); poprawy zachowań żywieniowych; rezygnacji z zachowań ryzykownych. Projekt ma charakter innowacyjny: opaski monitorujące, które otrzymają uczestniczki projektu, to nie tylko narzędzia promujące zdrowie, ale również modny, technologicznie gadżet, który sprawi, że udział w projekcie będzie dla dziewcząt dobrą zabawą. Koordynatorzy projektu w naszej szkole: Tomasz Szydło - dyrektor, Joanna Sekuła - nauczycielka wychowania fizycznego, Renata Waryszak - pielęgniarka. Czas trwania projektu XII 2017 r. - X 2018 r. więcej informacji w załączniku.

 

INFORMACJA

 

Od dnia 15.10.2017 roku wszystkie nowe informacje pojawiają sie na nowej stronie 
pod tymczasowym adresem: https://sp5swidnik.edupage.org/ 

Wszystkie nowości znajdziecie także na FACEBOOK!  sp5swidnik

Teatr w naszym gimnazjum

Uczniowie klasy IIIc, tworzący zespół teatralny „Na skrzydłach”, to właściwie już absolwenci naszej  szkoły. Pracowali solidnie, z dużym zaangażowaniem  prezentując swoje umiejętności zarówno nauczycielom emerytom jak i uczniom szkół podstawowych i gimnazjum. Wzięli udział w Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Szkolnych „Maska 2015” w Chełmie  i wygrali Brązową Maskę, zajmując III miejsce. Wszystkim należą się gratulacje, a na szczególne uznanie zasłużył Mateusz Wszelaki, który otrzymał jedną z dwu indywidualnych nagród festiwalu.

Czytaj więcej...

VI Mundial Piłkarski o Puchar Świdnickiego Lipca

Już praz szósty na orliku przy ZS nr 2 w Świdniku odbył się Mundial Piłkarski o Puchar Świdnickiego Lipca .Tym razem świętowaliśmy 35 rocznicę wydarzeń jakie właśnie w lipcu 1980 roku miały miejsce w naszym mieście. Do turnieju ,który przez lata cieszył się dużą popularnością w  tym roku zgłosiło się nie mniej ekip .W imprezie rywalizowało 15 zespołów .

Czytaj więcej...

Pożegnanie klas trzecich

W dn. 25 czerwca o godz. 18.00 pożegnaliśmy uroczyście uczniów klas trzecich, którzy przybyli licznie wraz ze swoimi rodzicami. Po przekazaniu sztandaru, hymnie oraz ślubowaniu absolwentów, głos zabrała p. dyrektor Dorota Lorenc, przedstawiciele Rady Rodziców - p. Bożena Szydło oraz p.

Czytaj więcej...

Odyseja Umysłu

3-go czerwca 2015 r. Uczniowie klasy 1e SP5 uczestniczyli w kolejnych zajęciach programu edukacyjnego Odyseja Umysłu. Tym razem drużyna miała przygotować i zaprezentować oryginalne przedstawienie opowiadające o badaniu i poznawaniu morskich głębin. Przedstawienie miało dotyczyć podwodnej wyprawy, na którą wyruszą dwie postacie Oceanicznych odkrywców.

Czytaj więcej...

Szkolne Koło Wolontariatu - 2014/2015

W kończącym się właśnie roku szkolnym 2014/2015 młodzież naszego gimnazjum kontynuowała pracę w wolontariacie akcyjnym na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia oraz Pogodnego Domu Dziecka w Lublinie. Na ich rzecz uczniowie
i rodzice piekli ciasta, zbierali nakrętki, przynosili ubrania, zbierali pieniądze, kupowali książki oraz zabawki.

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

606174
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W minionym miesiącu
Wszystkie wizyty razem
81
109
81
605226
1382
5029
606174

Your IP: 54.226.113.250
Server Time: 2017-12-11 08:44:56
Copyright © 2014 Gimnazjum nr 3 Świdnik